bezár
 

Felhasználói adatlap

-- szekeres niki --

felhasználói adatlapja

szekeres niki által feltöltött cikkek:

Ostravától Buenos Airesig
Ostravától Buenos Airesig
Samanta Schweblin Reményvesztett nők című novellás-, és Petr Hruska Mondom neked című verseskötetének bemutatója
A Fisz és a Jelenkor közösen létrehozott műhelye, a Horizontok azt tűzte ki célul, hogy azok is olvashassanak egy valóban széleskörűen értelmezett világirodalmat, akik az esetleges nyelvtudási hiányosságok miatt nem férnek hozzá a „világ 99,9994%-ának” irodalmi szövegeihez. Az Ünnepi Könyvhéten két kötetet mutatott be Zelei Dávid sorozatszerkesztő: Samantha Schweblin Reményvesztett nők című novelláskötetét és Petr Hruska Mondom neked című verseskötetét.
Tömeggyilkos írók, a cím komolyságáért harcoló költők, no meg a térdkalács esete nem a tóthmarival
Tömeggyilkos írók, a cím komolyságáért harcoló költők, no meg a térdkalács esete nem a tóthmarival
FISz-tábor (2. nap)
Az tiszta, hogy cél a Mogyoróhegy, és le kellett volna érnem már két nappal ezelőtt, mert eredetileg úgy terveztem, viszont nagyon meleg van, meg sok ember is lesz, amitől kicsit félek, aztán persze jön Varga Betti és megment, gyere, leviszünk kocsival és már megyünk is Visegrádra, amit meg nagyon szeretek, mármint azt, hogy együtt megyünk, mert nekem a FISz-lét egyik alapvető kelléke a Betti.
Önerőből, mi másból
Interjú Bayer Antallal és Szép Eszterrel a Budapesti Nemzetközi Képregényfesztiválról
Idén is megrendezi a Magyar Képregény Szövetség a Budapesti Nemzetközi Képregényfesztivált. A jubileumi eseményen sok külföldi és még több hazai képregényessel lehet majd találkozni, alkotás közben nagyokat nézni, sőt, akár együtt művészkedhetünk is velük, miközben a hazai képregényes piac legjava is képviselteti magát. Bayer Antalt és Szép Esztert kérdeztük a fesztivál programjáról, a szervezés részleteiről, és várakozásaikról a hajrában...
Meséről mesterfokon
Interjú Hermann Zoltánnal a szeptemberben induló Gyermek- és ifjúsági irodalom szakirányú továbbképzési szakról
A könyvesboltok eladási listáit és a könyves fesztiválokra megjelenő könyvek jegyzékeit tekintve egyértelműen látszik, hogy a gyerek- és ifjúsági irodalom hasít az utóbbi évtizedben. De vajon a gyerekirodalom-elmélet és -kritika fel bírt-e nőni a piaci robbanáshoz? Hermann Zoltánnal, a Károli Gáspár Református Egyetem docensével, a szeptemberben induló gyerekirodalmi kurzus egyik fő mozgatórugójával beszélgettünk szinte mindenről, ami gyerekirodalom...
A kamaszkor diszkrét bája
Kalapos Éva: D.A.C. – Egy új élet
Kalapos Éva ifjúsági gimis regénye, a D.A.C. könnyed és mégis igényes szövegével felveszi a régi csíkos könyvek tradícióját, nem hagyva azonban reflektálatlanul a mai tizenévesek érdeklődési körét, körülményeit és bár tipizálható, de mégis mindig egyedi színezetű élethelyzeteit.
Csak-szeretet alapú
Lázár Ervin-mesék új formában
A Móra Könyvkiadó arra vállalkozott, hogy Lázár Ervin gyerekirodalmi életművét újra kiadja, és ezt cseppet sem a már évtizedek óta jól ismert formában, illetve a megszokott struktúrát használva teszi.
Bérmunka és önkifejezés
Interjú Bayer Antallal, a Magyar Képregénykiadók Szövetsége volt elnökével
Egyre többen kapnak hidegrázást az olyan mondatoktól, amelyek a képregény magyarországi haldoklásáról szólnak, hiszen nemrég elindult az Epicline magazin, egyre több képregényes börze szerveződik, nemsokára pedig a Tiszatáj Online-on is képregényes rovat indul. Most jelent meg Bayer Antal új tanulmánykötete is, Az adaptáció kísértése, őt kérdeztük többek közt arról, hogyan lesz valaki képregényőrült nálunk, és mit tehet, ha már a sorsa így alakult...
Busókkal a siránkozás ellen
Egy új magyar képregénymagazinról
Az utóbbi időben sokszor olvashattunk arról, hogy nincs rendes magyar képregény. A tizenévesek szerencsésebbje a szüleitől vagy azok haverjaitól beszerezhet egy-két Kockást, de egyébként a gagyi verziójú, ám drága Pókemberen kívül nem sok mindent talál az újságosbódék polcain. Most azonban megérkezett az EpicLine, hatalmas energiákkal, korrekt vállalásokkal, és ami a legfontosabb, nagyon jó első számmal!
Kicsit az IBBY-ről is… Szép Magyar Könyv és Ibby-díjak a Könyvhéten
A 84. Ünnepi Könyvhét és 12. Gyermekkönyvnapok elmaradhatatlan eseménye, a Szép Magyar Könyv-díjak átadója idén a PIM-ben került megrendezésre, és meglepetésként hozzácsapódott az IBBY-díjak kiosztása is.
Lépj be a mesébe!
Mesemúzeum és Meseműhely nyílt a Tabánban
A mesélés jótékony hatásáról, a meséknek a gyerekek értelmi és érzelmi fejlődésében betöltött fontos szerepéről sokszor, sok helyütt szóltak már. Most egy egészen újfajta megközelítésben találkozhatunk a mesékkel, október 2-án megnyitotta kapuit a tabáni Mesemúzeum.
Nem lehetek csodamanó
Interjú Prágai Tamással
Prágai Tamás író, kertművelő, e-learning guru, alternatív értelmiségi. Az idei könyvhétre jelent meg a Móra kiadónál Vadállatok a kabátzsebben címmel első gyerekkönyve, amely több szempontból is újdonságnak számít a magyar gyerekirodalmi palettán.
Függők és változók a kortárs gyerekirodalomban
Gyerekirodalmi konferencia az ELTE Tanító- és Óvóképző Karán
A Kortárs gyerekirodalom és médiumai című konferenciát az ELTE TÓK kutatóműhelye kezdeményezte és szervezte azzal a szándékkal, hogy szakmai fórumot teremtsen azon törekvések számára, melyek célja a kortárs gyermekirodalom közvetítése egyrészt a gyerekolvasók, másrészt az ő olvasás- és befogadáskultúrájukat meghatározó csoportok felé.
Mi a lényeg? A jó könyv
A vérpadtól a rablófurgonig. Kortárs ifjúsági regények a Móra Kiadónál - a Könyvfesztiválon
A Móra Könyvkiadó legújabb ifjúsági könyveinek bemutatója idén is izgalmas eseménynek ígérkezett a Könyvfesztiválon. Az egyórás beszélgetés alatt és után furcsa érzések támadhattak a hallgatóságban, mert ha valaki egy hagyományos könyvbemutatóra számított, az nem pontosan azt kapta, amit várt, aki pedig irodalmi beszélgetésre vágyott, sokszor az egymás mellett elbeszélésnek lehetett tanúja.
bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés