bezár
 

Felhasználói adatlap

-- Márta Borbála --

felhasználói adatlapja

Márta Borbála által feltöltött cikkek:

Gyurmába ragadt felnőtt álmok
Gyurmába ragadt felnőtt álmok
Adam Elliot: Egy csiga emlékiratai
Adam Elliot stop-motion animációs filmje megrendítő és keserédesen vidám egyszerre. Cigarettafüsttel átitatott barna gyurmavilága minden szempontból izgalmas miliőt kölcsönöz a történetnek, melynek fordulatai élménydúsak, egyúttal érzelmi súlyukkal alaposan megdögönyöznek. Felnőtt humora finoman keveredik a gyermeteg látvánnyal és a melankolikusan bohókás figurákkal, egy megfogó és szórakoztató élménnyé kiegészítve a történetet.
Csendbe zárt érzelmek
Csendbe zárt érzelmek
Bill Viola, a videóművészet úttörőjének tárlata Budapesten
Bill Viola, a „videóművészet Rembrandtja” avagy a „hi-tech Caravaggio”-ként emlegetett  világhírű amerikai művész először szerepel önálló kiállítással Magyarországon. Művészetét drámai kompozíciók, érzelmektől lüktető levegő, erős fény-árnyékkezelés és spirituális töltet jellemzi.  A Csend című tárlat a városligeti NEO Kortárs Művészeti Térben látható. 
Könyv tíz női filmrendezőről
Könyv tíz női filmrendezőről
Dombai Dóra: Veszélyes lehet a mozi - a könyvbemutató
Dombai Dóra filmkritikus Veszélyes lehet a mozi című könyvében a kortárs magyar filmipar változásait vizsgálja, melynek során a játékfilmre koncentrálva elemző eszközökkel mutatja be a kiválasztott tíz rendezőnő munkáját. A filmes világ csak egy szűk metszetére pillantva ad megbízható képet arról, hogy milyen manapság filmet forgatni hazánkban. A tanulmánykötet megjelenése kapcsán a szerzővel és Forgács Nóra Kinga szerkesztővel Kiss Dalma, a prae.hu művészeti portál filmes rovatvezetője beszélgetett.
Művészien zavaros tévéadás
Művészien zavaros tévéadás
Dan Schoenbrun: Ragyogj TV, ragyogj!
A Ragyogj TV, ragyogj! (I Saw The TV Glow) című horror egy rózsaszínen villódzó világba invitál, ahol az először melankolikus sci-finek tűnő elemek valójában sokkal mélyebb jelentést rejtenek. Ám misztikus története túlságosan komolyan veszi titkainak elhallgatását, és nehezen képes valódi üzenetét nyíltan megmutatni.
Az ír nemzet neonfénye a sötétségben
Az ír nemzet neonfénye a sötétségben
Rich Peppiatt: Kneecap – Ír nemzeti hip-hopot!
Fogytán van a nemzettudatod? Tán alábbhagyott a fiatalos motiváltságod, mely átitat, ha szülőhazád függetlenségére, nyelved erejére gondolsz? Valljuk be, alapvetően nem gyakran gondolkodunk ilyesmiken, ugyanakkor a nemzeti öntudat fontos kérdés. A Kneecap ízes-szagos élményzuhatagba öntve virtuóz módon teszi izgalmassá az ír nemzet és nyelv komoly kérdéseit.
A filmkészítés misztériuma
A filmkészítés misztériuma
A BIFF filmfesztivál UNSEEN fotókiállítása
Nosztalgikus álomképek sűrűjében tárultak fel a filmkészítés háttértörténetei az első Budapest International Film Festival (BIFF) fotókiállításán. Az UNSEEN című kísérőprogramon a magyar operatőrök rejtett pillantásain keresztül ismerkedhettünk meg különböző filmforgatásokkal. A csoportos fotókiállítás ereje abban rejlett, hogy a film kulisszái mögött zajló munkafolyamatokat művészeti magaslatokba emelte, különálló alkotásként prezentálva az egyszerű nézőnek idegennek tetsző világot.
Animációs világok találkozása
Animációs világok találkozása
A 12. Primanima mint a magány és társadalmi kritika tükre
A magány kietlen pusztái és az idegeket pattanásig feszítő zajos tömeg. Önmagunk másságának elfogadása és ironikus társadalomkritika. Világunk történetének eleje és vége. A 12. Primanima Nemzetközi Elsőfilmes Animációs Fesztivál, melyet október 16–19. között rendeztek meg a budaörsi Jókai Mór Művelődési Ház és BABtér épületében, díjnyertes rövidfilmjei világunk emberi problémáit mutatták be kontrasztos ötletességgel.
A kurátori munka színfalai mögött
A kurátori munka színfalai mögött
A filmek rejtett történetei a BIFF-en
Mit lehet megmutatni egy gondosan megválogatott filmfesztiválon keresztül? Vajon mekkora szellemi teher nehezedik a filmekkel ügyesen egyensúlyozó filmkurátorok vállára? Hogyan változtak meg a filmfogyasztás szokásai az utóbbi időben? A BIFF (Budapest International Film Festival) Kurátori kerekasztal beszélgetésén Babos Anna és Petri-Lukács Simon (Partizán Filmklub), illetve Donáth Péter és Rév Dániel (Cinema Niche, BIFF) beszélt arról, hogy mi húzódik a filmválogatás felelősségének színfalai mögött.
Egy sors sziklás hegyormai
Egy sors sziklás hegyormai
Hans Steinbichler: Egy egész élet
Az Egy egész élet című osztrák-német film megpróbáltatásokkal teli történetet mesél el az Alpok lankáinak hideg ölelésében. A film főszereplője a huszadik század imbolygó történelmi talaján egyensúlyozva az emberi szellem erejéről tesz tanúbizonyságot. Ám az érzelmek vihara a nézőt néhol tudja csak magával ragadni, túlnyomórészt inkább a csöndes hegyvidéki táj borzongat rideg szépségével. A film a Szemrevaló filmfesztivált nyitotta meg október 10-én.
bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés