bezár
 

Felhasználói adatlap

-- Kovács Petra --

felhasználói adatlapja

Kovács Petra által feltöltött cikkek:

Szeretetbújócska
Szeretetbújócska
Molnár Krisztina Rita és Szimonidesz Hajnalka: Az angyal meséje
A borítón zöld-kék város fölé magasodó nyúlánk, csukott szemű alak: angyal hegedül mosolyogva, s a háttérben álló házak mintha összébb húzódnának, hogy egyetlen hangjegy se iramodhasson túl messzire a földöntúli, gyógyító muzsikából. A Molnár Krisztina Rita szavaiból és Szimonidesz Hajnalka illusztrációiból szőtt világban ilyenek az angyalok: a mindennapok örömet hozó pillanataiba rejtőznek, és csak az igazán szemfüles, nyitott szívű halandóknak fedik fel valódi kilétüket.
Egy mű újrakódolása
Egy mű újrakódolása
Tudósítás a „Szaporodnak a jelek” című Esterházy-konferencia második napjáról
Esterházy Péter Termelési-regény című művéről tartottak kétnapos konferenciát „Szaporodnak a jelek” címmel. Az eseményen számos irodalmi szaktekintély prezentálta mélyolvasatait a korszakos jelentőségű műről. Regényt szervező szövegköziség és nyelvi rámutatás, megbízhatatlan elbeszélő és a Termelési-regény kritikai kiadásának digitális megvalósíthatósága – ilyen kérdések köré szerveződött a december 6-ai Esterházy-konferencia második és egyben zárónapja.
A jó irodalom címkéktől függetlenül jó
A jó irodalom címkéktől függetlenül jó
Mit jelent az ifjúsági irodalom ma? – kerekasztal-beszélgetés
Hogyan viszonyuljunk a ma megjelenő ifjúsági könyvekhez, és hogyan tekintenek rájuk a fordítóik? November 21-én az Írók Boltjában rendezett kerekasztal-beszélgetés meghívottjai a szlengszavak és az élő nyelv fordíthatóságáról, a fordításban megjelenő ifjúsági irodalom funkciójáról és a könyv mint médium helyzetéről gondolkodtak. Az esemény moderátora Mund Katalin, a Metropolis Media Kiadó vezetője volt, a beszélgetés megvalósulását az Európai Unió Kreatív Európa programja támogatta.
Hitelesség és őszinteség
Hitelesség és őszinteség
A 2024-es Aranyvackor pályázat díjátadójáról
November 14-én ünnepélyes díjátadó keretei közt hirdették ki az idei, Fordított világ témájú Aranyvackor-díj nyerteseit. A pályázatra idén is még nem publikált pályaműveket vártak a jelentkezőktől. A szervezők és a pályázat partnerei egyaránt méltatták a résztvevők bátorságát és az általuk megálmodott textuális és vizuális koncepciók eredetiségét. Az esemény egyben a döntőbe jutott illusztrációkból és csendeskönyvek részleteiből álló képzőművészeti kiállítás megnyitója is volt.
„Ha én nem szólalok fel, akkor ki fog?”
„Ha én nem szólalok fel, akkor ki fog?”
Sofi Oksanen esszékötetének margós bemutatójáról
Budapesten járt Sofi Oksanen finn–észt író, hogy a magyar közönség előtt is bemutassa Ugyanaz a folyó címmel megjelent esszékötetét, amelyben az orosz–ukrán háború kontextusában gondolkodik a fegyverként használt nemi erőszakról, a női egyenjogúság csorbításáról, transzgenerációs traumákról és az ismétlődő mintázatok felfedezésének fontosságáról a putyini hadviselésben. A szerzővel Karafiáth Orsolya beszélgetett.
Mi élünk, és a háttérben az ikonikus dalok
Mi élünk, és a háttérben az ikonikus dalok
Falcsik Mari My Rocks – 21 történet – 21 angolszász rockdal című kötetének bemutatójáról
Az Őszi Margó utolsó napján mutatták be Falcsik Mari legújabb prózakötetét, amely a Helikon Kiadó 21 dal sorozatában jelent meg. A szerzővel Gerliczki András beszélgetett a kortárs zenei ízlést és hangzásvilágot alapjaiban meghatározó rocktörténeti legendákról, közkinccsé vált irodalmi szállóigékről, valamint a vers- és prózaírás különbségeiről.
Újraolvasni önmagunkat
Újraolvasni önmagunkat
Claudia Durastanti az Őszi Margón
Mennyiben vagyunk áldozatai a saját sorsunknak, és mikor jön el az a pont, amikor végre számot vetünk az életünket alakító döntéseinkkel? Létezik-e olyan, hogy vegytiszta fikció, vagy méginkább: írhat-e valaki pusztán tényeken alapuló visszaemlékezést? Bevándorlás, kívülállóság, családi mítoszok leépítése, az önéletírás tétje, visszatalálás a nyelv közvetlenségéhez és gazdagságához – az Ismerős idegenek margós kötetbemutatóján Ott Anna a könyv szerzőjével, Claudia Durastantival beszélgetett.
Ezek a könyvek talán bátrabbak
Ezek a könyvek talán bátrabbak
Beszélgetés a kortárs lengyel gyerekirodalomról
A Budapesti Nemzetközi Könyvfesztivál harmadik napján, szeptember 28-án az Irodalmi Bázis adott otthont a lengyel gyerekirodalomról, illusztrációkról, könyvkiadásról és -terjesztéséről szóló beszélgetésnek. Az esemény meghívottaival, Pecák Judittal (Diófa Books), Milena Wartecka-Duckival (Wonderland Kiadó), Mészáros Jánossal és Marcin Hamkałóval (Lengyel Könyvintézet) Bolemant Éva beszélgetett, és az eseményen Kellermann Viktória tolmácsolta az elhangzottakat.
Tudomány az Impériumban
Tudomány az Impériumban
Beszélgetés a Dűne fantasztikumáról, tudományos igénnyel
Szeptember 28-án tartották a Tudomány a Dűne univerzumában című beszélgetést, melyen a Lente Gábor, a Pécsi Tudományegyetem Kémia Intézetének igazgatója által írt azonos című kötetről, homokférgekről, űrutazásról, genetikáról, idegsebészetről és nyelvészetről Kovács Bálint újságíró és Dűne-rajongó kérdezte a szerzőt. Az esemény a Budapesti Nemzetközi Könyvfesztivál keretei közt valósult meg.
Az egzotikus Kelet-tapasztalat otthonossága
Az egzotikus Kelet-tapasztalat otthonossága
Beszélgetés és felolvasás Ingo Schulzéval a Budapesti Nemzetközi Könyvfesztiválon
Szeptember 27-én, a Budapesti Nemzetközi Könyvfesztivál második napján Ingo Schulze német író olvasott fel, valamint az eddig megjelent műveiről is beszélgettek. A Könyvfesztivál, a Szépírók Társasága és a budapesti Goethe-Institut közös szervezésében zajló eseménynek az Európa Pont közösségi ház adott otthont. A szerző többek között arról is beszélt, hogy a keleti és nyugati országrész egyesülése milyen ma is érzékelhető különbségeket eredményezett a berlini fal mindkét oldalán.  
bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés