Felhasználói adatlap
-- Molnár Eszter --
felhasználói adatlapjaMolnár Eszter által feltöltött cikkek:
2022. 01. 29.
Interjú Dóra Attila zeneszerzővel, kurátorral
2021 adventjén Ladik Katalin performance-ával nyílt meg az „Új szakralitás” című csoportos kiállítás az Art9 Galéria két termében, ami a résztvevő művészek alkotásai mellett számos kísérőrendezvénnyel csalogatta a galéria falai közé az érdeklődőket. A tárlat egy sajátos kurátori kiállítás-sorozatba illeszkedett, ennek létrejöttén túl kurátori munkájáról és jövőbeli terveiről kérdeztem Dóra Attila zeneszerzőt.
2015. 07. 17.
Az Arany Város művészcsoport
Mi az „Arany Város”, és kik a művészcsoport vándorai? A kiállítás-sorozat Arany János egyik kedves városából, Nagykőrösről – innen a kiállítás első hallásra talányosnak tűnő címe – indult, majd Monorra, május elején pedig Pécsre zarándokoltak, végül, mintegy betetőzve az addigiakat, a pesti Vigadó 5. emeleti, elegáns kiállítóterme következett – így mindössze néhány hónap alatt, négy nagyszabású kiállítás valósulhatott meg Kecskés Zoltán ötletgazda-kurátor elszántságának köszönhetően. A csoport tagjait a barátság kohéziós erején kívül az köti össze, hogy mindannyian a Magyar Képző- és Iparművészeti Szakközépiskola, azaz a „Kisképző” diákjai voltak. A kiállítás széria minden bizonnyal folytatódik.
2015. 05. 20.
Apokalipszis vagy globális fenntarthatóság (konferencia)
A Magyar Kárpitművészek Egyesülete által szervezett Apokalipszis vagy globális fenntarthatóság című konferencia egy nagyobb projekt részeként, 2015. április 15-én a Budavári Palota B épületében zajlott le. A változatos területekről érkező előadók a múlt apokaliptikus művészeti hagyományainak felvillantása mellett napjaink égető kérdéseire is választ kerestek. Mi fogja megmenteni az erőforrásait több területen – mint például (eső)erdők, kőolaj, óceáni halállomány – lassan kimerítő, látszólag vesztébe rohanó világot? Egyáltalán lehetséges-e szembemenni a világszerte zajló folyamatokkal? Úgy tűnik, szerencsénkre mindig élnek köztünk olyanok, akik nem érik be a kérdés elintézését egy cinikus vagy belenyugvó kézlegyintéssel.
2012. 11. 12.
A Velencei Építészeti Biennále Magyar Pavilonjának ArtFormer-munkái
A 2012-es Velencei Építészeti Biennále magyar pavilonjában meditatív, szinte szakrális hangulatú kiállítás született. A nemzetközi építészhallgatói pályázatra beérkezett művekből felépített maketterdőben bolyongó látogatót Kelle Antal ArtFormer installációi késztetik megállásra, töprengésre.
2012. 02. 01.
Interjúsorozat a "Best of diploma 2011" kiállítóival - negyedik rész
Szabó Gergely képgrafika szakon diplomázott az előző évben. Hét darabos narratív, szürreális képsorozatot készített, amely részben a szépirodalmi inspirációk nyomait is magán hordozza. A fiatal művész ezeken a rézkarcokon nagyon jól meg tudta mutatni kiváló rajztudása mellett sajátos belső világát, fantáziáját is, aminek köszönhetően máris több fontos kiállításon találkozhattunk grafikáival.
2011. 10. 22.
Interjúsorozat a "Best of diploma 2011" kiállítóival - harmadik rész
Philipp Helga intermédia szakon végzett a Képzőművészeti Egyetemen. Az egyetemi tanulmányaitól olyan munkával búcsúzott, ami egy konkrét eseményt, nevezetesen a tavaly októberi vörösiszap-katasztrófát a média szenzációhajhász perspektívájából eltávolítva dolgozta fel. Helga nagyon aktív, pörgős személyiség, nyert díjat multi által kiírt pályázaton, s Hollandiában, Belgiumban és Dániában is tanult különböző ösztöndíjakkal.
2011. 10. 19.
Interjúsorozat a "Best of diploma 2011" kiállítóival - második rész
Nagy Zsófi az egyetem első évei alatt figuratív képeket festett. Az őslényeket, családi legendáriumot is felvonultató izgalmas témái mellett egyik erőssége a színek hangulati kezelése. Képei klasszikusan értelemben véve is festőiek. Zsófi nem szeret egy-egy művészileg megoldott kérdésnél, állomásnál leragadni. Máskülönben sokoldalú művészegyéniség, aki többek között énekléssel is foglalkozik szabadidejében.
2011. 09. 12.
Interjúsorozat a "Best of diploma 2011" kiállítóival - első rész
A Magyar Képzőművészeti Egyetem végzős hallgatóinak mestermunkáit minden tanév végé a diplomakiállítosokon ismerhetik meg az érdeklődők. A folyamat végén, mintegy megkoronázva az addigiakat, az utóbbi években rendszerint egy ráadás-kiállítást rendeznek a szakmai zsűri által legjobbnak ítélt munkákból. Ősszel öt, a zsűri által kiemelten tehetséges, különböző szakon végzett alkotót mutatunk be egy interjúsorozat keretében, remélve hogy a nyilvánosság még inkább megkönnyíti pályakezdésüket. Elsőként Nagy Áronnal, frissdiplomás tervezőgrafikussal ismerkedhettek meg.
2011. 08. 09.
Interjú Kelle Antal ArtFormerrel
Mit jelent és kit jelöl az 'ArtFormer' kifejezés? A talányos név mögött csodálatos elme rejtőzik: egy fizikai, matematikai és filozófiai ihletettségű képzőművész, aki mélyen hisz abban, hogy a művészet képes formálni a mai emberen is. Budapesten és külföldön számos rangos helyszínen találkozhattunk interaktív installációival. Az utóbbi hónapokban, otthonában, Törökbálinton állított ki, miután átformálta, vagyis modernizálta a múzeum munkatársainak bevonásával magát a kiállítóteret, szóval nemcsak kurátori, hanem múzeológusi feladatokat is magára vállalt. A művésszel Törökbálinton beszélgettünk a kiállítás apropóján.