bezár
 

Felhasználói adatlap

-- Gaborják Ádám --

felhasználói adatlapja

1983-ban született Kecskeméten. Tanulmányait az SZTE BTK-n végezte, majd ugyanitt volt az irodalomelméleti doktori iskola hallgatója 2011-ig. Ez idő alatt kortárs magyar irodalommal és populáris kultúrával foglalkozó előadásokat és szemináriumokat tartott különböző szakokon. 2006-tól rendszeresen szervez kulturális rendezvényeket, a könyvbemutatókat, irodalmi táborokat és fesztiválokat. A zsánerirodalommal foglalkozó Próza Nostra munkatársa. 2012–2017-ig a József Attila Kör (JAK) elnöke. 2017-től a Margó Fesztivál szervezői csapatának a tagja, valamint a Világok Találkozása (ViTa) zsánerirodalmi rendezvénysorozat egyik kezdeményezője és szervezője. 2019-től az Európa Könyvkiadó szerkesztője. Megtalált helyed címmel 2013-ban jelent meg kritika- és tanulmánykötete.

Gaborják Ádám által feltöltött cikkek:

Az alakítható múlt keresése
Az alakítható múlt keresése
Tóth Krisztina: Fehér farkas, Magvető Kiadó, 2019.
Tóth Krisztina legújabb novellásgyűjteménye szinte menetrendszerűen érkezett a líra-, tárca- és mesekötetek váltójában. A Fehér farkas a szerző tizenötödik önálló könyve, így önkéntelenül is felmerülhetnek azok a kérdések az olvasóban, hogy milyen a viszonya a többi kiadványhoz, és hova is helyezhetjük el ebben a rendkívül változatos és gazdag életműben.
A Másság felfedezése
Exploring the Cultural History of Continental European Freak Shows and ’Enfreakment’ (ed. by Anna Kérchy and Andrea Zittlau, Cambridge Scholars Publishing, 2012.)
A 18–19. század, valamint a 20. század elejének népszerű vásári mulatságok szórakozási formájáról, a freak show-ról keveset tudunk magyar nyelvterületen. Holott a "a kriplik, csodabogarak, szörnyszülöttek" világát bemutató, a testi másság megjelenítésére törekvő, tudományos-fantasztikus előadások nemzetközi szinten egyre népszerűbb kutatási témának számítanak.
Hogyan kell élni egy olyan országban, ahol nincs nyílt diktatúra?
Interjú Sik Domonkossal
Az, hogy mennyire nem könnyű erre kielégítő feleletet találni egy olyan országban, ahol generációk óta a szabadságjog gyakorlása helyett az azokat nyíltan semmibe vevő hatalom túlélésére kellett stratégiákat kidolgozni, aligha szorul magyarázatra. Azt pedig, hogy ez mennyire kevéssé sikerült a – hozzám hasonlóan – részben vagy egészében a rendszerváltás után felnőtt generáció tagjai saját bőrükön tapasztalhatták meg – mondja Sik Domonkos, A modernizáció ingája – Egy genetikus kritikai elmélet vázlata című könyv szerzője. (A könyv bemutatója június 15-én lesz az ELTE TáTk-on.)
Technopaegnia textolatriae
Kele Fodor Ákos: Textolátria. JAK-Prae.hu 2010.
A Textolátria, mi tagadás, már első látásra levett a lábamról. Üdvözítő volt végre olyan fiatal szerzőtől származó kötettel találkozni, ami egészében véve koncepciózus, azaz a szövegtár mellett könyvtestként is gondol magára (van anyagisága, borítója, lehet színes, stb.). Kele Fodor úgy tűnik, nem bízott semmit a véletlenre és alighanem ez a kivárás is jót tett ennek a kötetnek.
bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés