Felhasználói adatlap
-- Simon Adri --
felhasználói adatlapjaSimon Adri által feltöltött cikkek:
2015. 01. 27.
Janox: Valós Idő
A Zelei Miklós és Janox vezette Budai Kabaré új műsorszáma Janox Valós idő című egydimenziós képzeletszínháza. Egydimenziós: nincs tere, csak ideje – bár ez az idő maga többdimenziós –, és képzeletszínház: nincsenek díszletek, színpad, sőt színészek sem. A történet egy sötét pincében játszódik, s a leszűrődő hangokból, valamint az oda száműzött narrátor monológjából bontakozik ki a cselekmény.
2011. 03. 25.
Ponyvalegény: Janox vígjátéka a Színlelde előadásában
Ki ne olvasott volna szerelmes regényt? Ki ne kacérkodott volna a gondolattal, hogy maga is ír, amikor ilyet mindenki tud? Ott van mindjárt Csengő Zoltán, aki még sikereket is arat a könyvei révén, ám a kilétét már nem vállalja. Szívesen vállalnák viszont helyette mások. Janox első bemutatott színjátéka, a Ponyvalegény kicsit bohózat, kicsit társalgási szalondráma, kicsit polgári vígjáték, kicsit modern akciókomédia, leginkább szórakoztató kísérlet a színpadi valóságok összekutyulására.
2011. 02. 07.
Deák Botond: Egyszeri tél. JAK+PRAE.HU, 2010.
Deák Botond úgy él az emlékeimben, hogy egy boldog, részeg pécsi éjjelen, az egyetemista években kóborolunk az utcán, és ő brahiból kifekszik az úttest közepére. Aztán amikor a távolban feltűnik egy benzinüzemű, inába száll a bátorsága, és iszkol onnan. Nem volt a hét vicce, de akkor jól állt neki, kisfiús volt és szeretnivaló, ugyanúgy, mint tizenhat évvel később második könyve, az Egyszeri tél bemutatóján, novemberben, a Rádayban. Rá legalább olyan kíváncsi voltam, mint a verseskötetére, nem hallottam az utóbbi években se felőle, se tőle semmiről.
2010. 10. 20.
Az Irodalmi Jelen estje Szegeden
Próféták Szegeden? Az Irodalmi Jelen nem csak irodalmi felolvasást tartott ősszel a szegedi Grand Caféban, hiszen tudósítónk szerint olyan intimitásokra is fény derült, miszerint: ha szeretünk verseket olvasni, otthon kell lennünk más nációk poétikájában is, illetve az ördöggel cimborál és elkárhozik, aki nem olvas, egyszerűen elrohad, mint egy alma. De a kevésbé szenzitív alkatúak Jáváról, Faludyval történt fiktív találkozásról vagy épp majdnem tettlegességig fajuló könyvcsatáról is értesülhetnek.
2010. 01. 17.
Csongor és Tünde Szegeden
A Csongor és Tünde a Szegedi Nemzeti Színházban. Az előadással együtt lélegezni nem nagyon lehet, lévén, hogy nem túl izgalmas produkciót sikerült kifognunk – az végképp a kedvesem érdeme, hogy ezúttal sem szökött meg két felvonás között.
2009. 08. 23.
Spiró György: Feleségverseny, Magvető, 2009.
Úgy jöttem meg tegnap Erdélyből, hogy élményektől és vádliban megannyi kilométertől duzzadva majd leülök ide, és monitorra vetem könnyed, szellemes és magabiztos recenziómat Spiró György Feleségversenyéről. Ezzel szemben arra érkeztem haza, hogy meghalt két múltbéli jó barátom pár nap különbséggel, bennem pedig tompa, sajgó bénultság. Sok a halottam mostanában, és nem vagyok könnyed, se szellemes. A könyv viszont jó.
2009. 05. 04.
Andy Warhol, Szeged, REÖK, 2009. május 8-ig
A szegedi Warhol-tárlat látogatásának 5. percében megkérdezte tőlem a kedvesem, voltaképp a lényegre tapintva: – Andy nem egy dilettáns véletlenül? És a saját, más időpontban regisztrált véleményeim is megoszlanak azt illetően, hogy a pop-art díszhuszára mennyire tekinthető művésznek, mennyiben csupán (le)nézettséget hozó celebnek, avagy feltűnési viszketeg, beteges perverznek.