Lucifer igaz története
Lucifer titkos története
Lynn Picknett
„Én Lucifer hideg tagadására odafigyelek, de szimpátiám Ádámé.”
A sátán, mondják, mint tényleges entitás szó szerinti értelmében véve talán létezik, talán nem. Mindenesetre kétségtelen, hogy erőteljes metaforája a lehető legrosszabb dolgoknak. Ez a könyv azonban egy másik erőteljes metafora-Lucifer- dicséretét zengi, aki hangsúlyozottan nem a gonosz, hanem az emberi fejlődés szelleme, a küzdelem a tanulásért, és fejlődésért, valamint azért, hogy függetlenek és büszkék, egyszóval spirituálisan szabadok lehessünk. A „Lucifer” név egyszerűen azt jelenti, hogy „a fényhozó”, avagy a megvilágosító. Nézetével nem áll egyedül. A XIX. század nagy francia okkultista bölcse, Eliphas Lévi írta:” Mi lehetne még abszurdabb és szentségtörőbb, mint a Lucifer nevet az ördögnek, vagyis a megszemélyesített gonosznak tulajdonítani?
Ezzel szemben az igazság a kötet szerzője szerint, hogy Lucifer az értelem és a szeretet szelleme.
Hatalmas pénisz Mária feje felett, avagy a tökéletesen luciferi hős: Leonardo
Leonardo tökéletes luciferi hős. Merész, sokkoló, kihívó, törtető, aki nem ismert el semmilyen emberi korlátot. Főleg a különböző repülő masinák és harckocsik kiötlőjeként elhíresült Maestro mindenféle egyéb eszközt is feltalált, a varrógépet, a kerékpárt és a fotográfiát is, de ő alkotta meg a torinói lepelként elhíresült csalást is. A „szent leplen”- állítja a szerző, valójában Krisztus csodálatos képmása helyett egy ötszáz éves festményt látunk, magáról Leonardo da Vinci-ről, a XV. Századi homoszexuális eretnekről, aki gyűlölte Krisztust és Máriát.Leonardo rosszindulatú tréfaként alkotta meg a torinoi leplet, mint ereklyét, mert szentül hitte, hogy a katolikus egyház roppant gondot fordít az őrzésére. A szerző még azt is elárulja nekünk, hogy ő volt az első, aki a Sziklás Madonna című festményen felismerte a Mária feje fölött meredező hatalmas péniszt.
Bizalmasabb hangulatában a szerző elárulja, hogy nem Leonardo volt az egyetlen ragyogó csillaga az intellektuális és spirituális luciferizmusnak a történelem során. A mozgalomba olyan titkolódzó alkimisták is tartoztak, mint például I. Erzsébet királynő asztrológusa, dr. John Dee, aki úrnője kémmestereként felvette a 007 kódnevet.
A szerző leszögezi, hogy Lucifer nem a sátán, és vigasztalásként mondom, hogy a kötet másik fele a női luciferekkel foglalkozik.
Mindenesetre érdemes a könyv minden sorát végiggondolni.
Hol ezért, hol azért.
A szerző szerint a cenzúra és a politikai korrektség miatt még aggasztóbb dolgok is fenyegetik a Nyugatot.
Kerekes Tamás
A kiadó:
A Leonardo által használt luciferi szimbólumok titkainak feltárása – az igazi Da Vinci-kód
Lynn Picknett ebben a feltáró erejű, egy régi vallásról írt új könyvében kifejti, hogy a Lucifer név szó szerint azt jelenti: „a fényhozó”, és hogy az ősi luciferi kultuszok hívei szilárdan hittek az emberiség megvilágosodásában és az emberi tudás elmélyítésében.
Lucifer egykor a Hajnalcsillagot, vagyis a Vénusz bolygót és annak istennőjét személyesítette meg. A „férfi” Lucifer tehát eredetileg nőnemű volt – a szeretet, fény és az emberi melegség isteni ábrázolása. Valójában számos régi istennőt ismertek Lucifera néven – amely titulus Mária Magdolnára is kiterjedt az istennőkultusz papnőjeként és Krisztus örököseként betöltött valódi szerepében.
A korai keresztény egyház azonban kisajátította a Lucifer nevet, és annak az arkangyalnak tulajdonította, aki kiűzetett a mennyországból; a későbbiekben pedig a szó a sötétség, a gonosz, az ördög szinonimájává vált. Mindazonáltal a történelem során számos nagy gondolkodó titokban továbbra is az ősi luciferi utat követte. Mindannyiuk közül a leghíresebb nem más, mint Leonardo da Vinci, aki rejtjeles formában beépítette munkáiba eretnek hitének szimbólumait – méghozzá oly módon, hogy csak azok láthassák, akiknek birtokában van a kulcs a megfejtésükhöz.
A SZERZŐ
Lynn Picknett az eretnekség és okkultizmus témáival foglalkozó írónő és előadó, továbbá szaktanácsadóként dolgozott az angliai Royal Photographic Society és National Museum of Photography, Film and Television több nagy kiállításán is. Ezenkívül újságíró. Műveinek világszerte népes a követőtábora. Mária Magdolna – A kereszténység titkos istennője című életrajza (2003) pedig nemzetközi bestsellerré vált. Clive Prince mellett A torinói lepel, A templomosok titka és A Csillagkapu-összeesküvés; Clive Prince-szel és Stephen Priorral együtt pedig a Kettős mérce és a War of the Windsors című sikerkönyvek társszerzője. Londonban él.