bezár
 

zene

2008. 06. 03.
Lamantin Jazz Fesztivál és Improvizációs Tábor kilencedszer
MTI
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
A bluestól a modern jazzig a legkülönfélébb stílusok legkiválóbb ötven képviselője lép fel a Lamantin Jazz Fesztiválon, amelyet idén az Improvizatív Zeneműhely Egyesület szervezésében már a kilencedik alkalommal rendeznek meg június 21-28. között Szombathelyen - tudatták a szervezők közleményben az MTI-vel. Az idei fesztivál kiemelt "vendégországa" az Egyesült Államok.

prae.hu

 Mint a dokumentum rámutat, az egyesület célja az improvizatív zenei műfajok (dzsessz, tradicionális blues, spirituálé) népszerűsítése, illetve az e műfajokat képviselő zenekarok számára otthonteremtés Szombathelyen. A szervezet eddigi fennállása során csaknem másfélszáz koncertet, valamint 12 dzsesszfesztivált rendezett, célja, hogy minél több érdeklődő ismerkedjen a műfajjal.

A Lamantin Fesztivál, amelyet egy dzsesszkedvelő orvos, Tímár Péter hozott létre, a debreceni után a második legjelentősebbnek ítélt hazai fesztivállá nőtte ki magát. A fellépő együttesek zöme a hazai és a szomszédos országok vezető dzsessz- illetve bluesegyüttesei közül kerül ki, mellettük európai vagy világsztárok emelik a fesztivál rangját. 

Az idei programkínálatban szerepel gospel az amerikai Greeze előadásában, lesz blues-funky nap, ezen a Pribojszki Mátyás Band, valamint az amerikai LMT Connection és John Cleary lép fel.

Szerepel a Hot Jazz Band, a Tomsits Rudolf dzsessztrombita verseny győztese: Koós-Hutás Áron, valamint Snétberger Trió (Németország), a hazai European Mantra és a Budapest Jazz Orchestra, a lengyel Piotr Wojtasik Quartett, valamint a Benny Green Trio az Egyesült Államokból.

A fesztivál zenei műsora képzőművészeti és gasztronómiai rendezvényekkel egészül ki.

A Lamantin fesztiválhoz improvizációs tábor is kapcsolódik, amelyet négy éve indítottak útjára, s mára a hazai dzsesszélet meghatározó rendezvénye lett. Az oktatási és kulturális minisztérium továbbképzési programként akkreditálta, hallgatói létszáma 140 fő. Tanári karában évről évre a hazai dzsesszélet legkiválóbb művészei találhatók meg, művészeti vezetője pedig Márkus Tibor, a Magyar Jazz Szövetség elnöke. 

Az idén Benny Green világhírű amerikai jazz-zongorista, Tony Lakatos, valamint Snétberger Ferenc tart mesterkurzust.

nyomtat

További írások a rovatból

Borbély László zongoraművész és Zeneakadémista tanítványainak koncertje
Haydn out, Muse in – múzsadilemmák
Nils Frahm: Day

Más művészeti ágakról

Havas Juli Papírbabák, avagy lehet-e két hazád? című kötetének bemutatójáról
irodalom

Hajdu Levente volt a Kötetlenül sorozat vendége
Kertész Edina: A fotográfuslány – könyvbemutató


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés