art&design
Az anyagi természetű válságok egyik alapvető oka a mohóság. A világon végigsöprő „mohóságcunami” hatására úgy tűnik megváltozott az embere gondolkodása. Vagy ez csak a látszat, a sokk után változott egyáltalán valami? Érteni szeretné, hogy mi is a válság igazi természete? Tudni akarja, hogyan lehet kilábalni a gazdasági és morális vákumot okozó globális viharból? Az izgalmas politikai és gazdasági összefüggéseket feltáró könyv rávilágít a válság valódi arcára, a politika kicsinyes és szűk, rövidtávú érdekeinek koordinátáira. Megkísérli feltárni a válságból kivezető út lehetséges irányait. Tisztázni kívánja a globális tőke által szűkre szabott magyar játéktér illúzióit.
A Tat Galéria Szalonest programja ezekre a kérdésre is keresi a válaszokat. Martin József Péter és Várkonyi Iván közgazdász, újságírók Álomcsőd címmel 2010-ben interjúkötetet publikáltak. A kötetben meghatározó hazai politikai és gazdasági szereplők elemzik a válság hatásait, következményeit, a szertefoszló, önámító politika és a realitások összefüggéseit. A beszélgetőpartnerek megkísérlik a kiút felé mutató teendőket is összefoglalni. A szerzőpáros könyve azok számára is érthetővé teszi a gazdasági összefüggéseket, aki nem gazdasági szakemberekként értve a jelenségek belső összefüggéseit, hanem kizárólag a saját „bőrükön” érezték a globális pénzügyi piacok ámokfutását.
Az est vendégei Martin József Péter és Várkonyi Iván közgazdász, újságírók, a kötet szerzői, Golubeff Lóránt, az Alinea kiadó ügyvezető igazgatója és Kővári Szilvia, a Magyarországi Volksbank Zrt. marketing- és kommunikációs divízió vezetője.
A szalonesten a részvétel ingyenes, regisztráció azonban szükséges, 30 főnél a regisztrációt lezárjuk. Részvételért regisztrálni atatgallery@gmail.com címen lehet.
A szalonbeszélgetésre 2010. október 14-én, csütörtökön 18.30-kor kerül sor a Tat Galériában. Az est kiemelt partnere és támogatója a Magyarországi Volksbank Zrt.
Martin József Péter a Transparency International kurátora, a Budapesti Corvinus Egyetem oktatója, a minőségi Újságírásért Díj zsűrijének tagja. 2001 és 2003 között a magyarországi Európa Társaság alelnöke. 1992 és 1997 között szabadúszó újságíróként a Világgazdaság és a PénzPiac szerzője. 1997-től két éven át a Figyelő munkatársa, 1999-től a lap rovatvezetője, majd 2003 és 2008 között a Figyelő főszerkesztője. Elemző, tanácsadó, szabadúszó újságíró.
Várkonyi Iván szociálpolitikus, újságíró. 1995 és 1999 között a Népszava munkatársa, főmunka-társa, rovatvezető-helyettese volt. 2008-tól rész vett a Népszabadság új stratégiájának megalkotásában, az integrált szerkesztőségének kialakításában. 2009-ben a Népszabadság főszerkesztő helyettese, majd az ÁNTSZ tanácsadója. 2010-től az SCD Group Zrt. kommunikációs főmunkatársa.
Tat Galéria a budapesti művészeti és műkereskedelmi palettájának meghatározó szereplője. Kortárs kiállítási programok mellett, a magyar és közép-európai képzőművészetre koncentráló tárlatok, előadások, befektetői konferenciák, rendezvények állnak tevékenységének középpontjában.
Alinea Kiadó elsősorban a „Pénz, gazdaság, üzlet” témakörbe sorolható könyvek kiadásával foglalkozik. Ezen belül kiemelt terület a tőzsde és a befektetések világa: már három-három átdolgozott kiadásban jelentette meg Fellegi Tamás Bárki lehet tőzsdés és Jaksity György A pénz természete című művét.
Front Page Communications a hazai és nemzetközi vállalatok stratégiai kommunikációs tanácsadására fókuszál: a tervezéstől a megvalósításig látja el az ügyfelek kommunikációs feladatait. Célja, hogy ügyfeleit hosszútávon pozícionálja, és a megfelelő üzeneteket alkalmazva, akár napi szinten jelenjenek meg a médiában a kitűzött kommunikációs célok, üzenetek. A szolgáltatásai közé tartozik többek között vállalatok kommunikációs auditálása, kommunikációs stratégiájuk megtervezése és annak megvalósítása.