art&design
Idén második alkalommal osztja ki az Aviva Életbiztosító a Műcsarnokkal együttmű-ködésben 2009-ben létrehozott, a magyar kortárs képzőművészet ismertségét és elismertségét növelni hivatott Aviva Képzőművészeti Díjat, és rendezi meg a hozzá kapcsolódó a kiállítást. A kortárs képzőművészet különlegessé-gének számító kiállítás a hazai művészeti szcéna kiemelkedő szereplői közül jelölt hat képzőművész alkotásait mutatja majd be a nagyközönség számára.
A kiemelkedően magas, ötmillió forint értékű díjat azok a 40 év alatti alkotók kaphatják meg, akik legalább három éve vannak a pályán, és már legalább egyszer volt figyelemre méltó önálló kiállításuk. A művészeket egy hattagú szakmai kuratórium jelöli a díjra, akik később már zsűriként együttesen döntik el, ki nyeri el az elismerést.
A Műcsarnok igazgatója, Petrányi Zsolt által felkért hat kurátor az idei évben is művészeti ágtól függetlenül, a kiírás követelményei alapján nevezte meg jelöltjeit. A 2010-es Aviva Díj sajátossága nemzetközisége, a jelöltek között ugyanis nem egy külföldön született, de Magyarországon élő, illetve magyar, de külföldön élő és alkotó művészt találni.
Az Aviva Életbiztosító mind szolgáltatásaiban, mind filozófiájában az értékteremtést és a hosszú távú szemléletet képviseli. Ennek szellemében döntött úgy, hogy 2009-től a kifejezetten fiatal, tehetséges művészek munkásságát támogatja és nyújt számukra bemutatkozási lehetőséget a Műcsarnokkal közös kezdeményezés útján.
Idén először a Facebook közösségi oldal segítségével minden érdeklődőnek lehetősége nyílik a jelölők és jelöltek véleményének, gondolatainak, illetve eddigi munkásságának megismerésére. Az internetes közösségi felületen a látogatók korteskedhetnek a kortárs képzőművészet mellett, de természetesen a kritikusabb hangok is meghallgattatnak. Lehetőség lesz a kiállítás virtuális bejárására egy-egy kurátor vagy művész segítségével; a kortárs művészettel kapcsolatos kérdések megválaszolásával pedig ajándék belépőket nyerhetnek a közösség tagjai.
Érdemes követni, figyelni az oldalt, ahol bárki részesévé válhat az első magyar közösségi művészeti alkotásnak is.