art&design
A kiállítás nem annyira az életművek kronológiailag felépített koncepcióját tükrözi, mint inkább e két fantasztikus elme művészi tevékenységének, tudományos hatásköreinek és máig élő örökségének tematikus megismerését nyújtja.
Kepes György munkásságából fotogramjait és kinetikus műveit, többek között a Lángok kertje (1971) című kinetikus művet valamint az Izzó oszlopok (1973) című kinetikus konstrukciót állítjuk párhuzamba Malina hasonló alkotásaival. Kepes ezen munkái valamint festményei és fotói szoros összefüggésben értelmezendők érzékeléspszichológiával foglalkozó könyvbevezetőivel, írásaival és esszéivel illetve az optikai és kinetikus művészet törekvéseivel.
Malina alkotásaiból kinetikus műveket, az úgynevezett lumidyne, polardyne vagy reflectodyne technikával készült alkotásokat, a köteles és rácsos képeket (wire-mesh pictures, grillage pictures) valamint festményeket és rajzokat mutatunk be. Hangsúlyt fektetünk továbbá korai rakétakutatására, levelezésére, kordokumentumokra és a Leonardo folyóiratban megjelent, interdiszciplináris kulturális és művészeti vonatkozású írásaira is.
A fény kreatív és dinamikus használata egész életében foglalkoztatta Kepest és Malinát. Ez jelenti művészetük közös elemét, melyet először mutat be ilyen átfogó, a két művész munkásságát és a köztük élő párhuzamokat feltáró módon a Ludwig Múzeum Fényjátékosok kiállítása.