art&design
Az Albemarle Corporation lousianai központú vegyipari cég, amely globális fejlesztője, gyártója és értékesítője magas minőségben előállított, más-más területre szánt innovatív termékeknek az élelmiszeripartól az elektrotechnikáig. A 100 országban nemzetközi szinten több mint 3500 dolgozót foglalkoztató cég fenntartható fejlődés melletti elkötelezettsségét mutatja, hogy a Corporate Responsibility című nemzetközi magazin, “100 Best Corporate Citizen” tagságába választotta 2010-es szavazásán a cég innováció iránti elhivatottsága- és fenntartható fejlődés iránt elkötelezett üzleti gyakorlata miatt.
A cég a Dózsa György és Váci út sarkán elhelyezkedő Capital Square irodaház épületének hatodik emeletén alakította ki új székhelyét. Az irodaház a németországi HOCHTIEF Projektentwicklung leányvállalatának, a HOCHTIEF Development Hungary Kft-nek első magyarországi projektje a Finta Stúdió tervezésében, amit a Construction and Investment Journal 2009 legjobb Irodafejlesztéseként tüntetett ki. Az irodahelység kiválasztását, berendezését és a teljes projekt sikeres megvalósulását az Albemarle magyarországi megbízottja B. Nagy Ferenc, a Stay In Hungary Kft. ingatlan befektetési tanácsadó cég vezetője irányította, aki a willbedesign fiatal enteriőr designer csapatával: Gáti Annával, Szegő Gáborral és Gyarmati Ágostonnal minimalista, könnyed, de mégis energikusan motiváló és természetes harmóniákat működtető teret hozott létre a hazai munkatársak számára.
Az iroda tereiben tradíció és innovativitás keveredik. A letisztult környezet egyszerre modern és természetközeli munkatér, ahol a kívánt atmoszférát a nemzetközi trendekkel harmonizáló designbútorok és kiegészítők hozzák létre. A Vitrától, negyvenes évekbeli Ray és Charles Eames székek kerülnek kellemes kettősségeket mozgató összhangba a George Nelson faliórákkal vagy Enzo Mari formatervezett memo táblájával. A falakon nyugtató hatású meleg színek, természetes alapanyagú tapéták és dió furnér fut körül. Az enteriőr színei az Albemarle környezettudatosság iránti elkötelezettségét hangsúlyozzák.
Az Albemarle figyelmének középpontjában a munkatársak állnak. Így a munkahelyi ergonómia a kortársi irodai elvárások szellemében otthonos, barátságos környezetet teremt, ami kreativitásra, csapatmunkára- és teljesítményre ösztönöz. A két ütemben, összesen 120 szakképzett munkatársat alkalmazni kívánó Albemarle magyarországi irodája ugyanakkor lehetőséget ad a kikapcsolódásra, pihenésre és a játékra is. A Játékzónában a Google- és Red bull irodák családias közösségi tereihez hasonlóan csocsóasztal, kényelmes kanapék és a környék antikváriumainak legkiemelkedőbb irodalmi- és tudományos munkái várják a dolgozókat. A hatalmas, panorámás teraszon pedig a laza munkahelyi beszélgetések mellett könnyedén megfér egy-egy vacsorával egybekötött zenés rendezvény is.
A belsőépítészeti koncepció elsőrendű célja a kollektivizmus és a csapatszellem erősítése. Így a székek támlájának optimális rugalmassága épp olyan lényeges szempontot képvisel, mint a Bouroullec fivérek által tervezett áttetsző alga-fal, amely a zavartalan munkához szükséges térbeli elválasztást, vagy éppen a kreatív interakciót segíti. A visszafogottan elegáns Bocci lámpák és Moooi asztalok mellett friss alkotói energiákat sugároznak a szofisztikált belső designhoz illeszkedő képzőművészeti alkotások, melyeket fiatal magyar képzőművészek munkáiból válogattak össze. Rigler András szobra és Horváth Dániel festménye az enteriőr hangulatához szervesen illeszkedő, de önmagukban is megálló ikonikus alkotások.
Az egyedi tervezői koncepcióval létrejött irodatér így méltán magasra emeli a lécet a hazai munkahelyek szürke mezőnyében, és példát mutat arra, hogy a piaci verseny és a fejlett munkakultúra hogyan illeszthető össze a maximálisan kreatív munkatérrel.
Így a székek támlájának optimális rugalmassága épp olyan lényeges szempontot képvisel, mint a Bouroullec fivérek által tervezett áttetsző alga-fal, amely a zavartalan munkához szükséges térbeli elválasztást, vagy éppen a kreatív interakciót segíti. Az egyedi tervezői koncepcióval létrejött irodatér így méltán magasra emeli a lécet a hazai munkahelyek szürke mezőnyében, és példát mutat arra, hogy a piaci verseny és a fejlett munkakultúra hogyan illeszthető össze a maximálisan kreatív munkatérrel.