bezár
 

zene

2010. 06. 03.
Sting világkörüli turnéja
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Megkezdte új világkörüli turnéját Sting, a Police egykori tagja, aki legnagyobb sikereit ezúttal nem a megszokott rockzenei kísérettel, hanem a Londoni Királyi Filharmonikus Koncertzenekarral adja elő.

prae.hu

A Symphonicity (szójáték a Police 1983-as, Grammy-díjas Synchronicity című lemezével) nevet viselő turné első állomása szerdán este a kanadai Vancouver volt, az előadott számok között szerepelt az Englishman In New York, a Roxanne, a Russians, az Every Breath You Take és a Fragile is.

Az 58 éves Sting a koncert előtt egy interjúban kiemelte: általában nem kedveli a szimfonikus zenekarral vegyített popzenét, mert az legtöbbször a zenészek és a közönség számára egyaránt unalmas.

Mint mondta, véleménye akkor módosult a rock, valamint a fuvola és a hárfa keveréséről, amikor lehetősége nyílt a legjobb klasszikus zenészekkel együttdolgozni. 2008-ban fellépett a Chicagói Szimfonikusokkal, idén januárban pedig a philadelphiai nagyzenekarral.

Szerinte kihívás elé kell állítani a zenészeket, és elérni, hogy élvezzék ezt a fajta munkát is.

A vancouveri közönség mindenesetre nem unatkozott, és még három órányi zenélés, valamint három ráadás után sem akarta Stinget leengedni a színpadról.

Az előadó utoljára végül egy szál gitárral tért vissza és adott elő még egy számot. A mostani szimfonikus turné észak-amerikai része július végéig tart, ősszel pedig Európában lépnek fel 23 alkalommal, november 5-én például a bécsi Stadthalléban.

A brit Sting eddigi 35 éves karrierje során a Police-szal és szólóban mintegy 100 millió lemezt adott el, emellett számos filmben szerepelt.
Jövőbeni terveiről a turné előtt annyit árult el, hogy továbbra is több vasat szeretne a tűzben tartani, például folytatni akarja reneszánsz zenei projektjét is. Mint mondta, nincs terv arra vonatkozóan, hogy a 2007-ben egy világ körüli koncertsorozatra újra összeállt Police-t megint aktivizálják.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Élménybeszámoló a Decolonize Your Mind Society koncertjéről
Nils Frahm: Day

Más művészeti ágakról

Lichter Péter: Frankenstein eksztázisa – A found footage filmek és videóesszék formavilága
Gimesi Dóra: Amikor mesélni kezdtek a fák
Kritika a Das Rheingold és a Die Walküre előadásairól a Wagner-Napokon


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés