bezár
 

zene

2010. 05. 22.
Shantel az A38-on: elektronikus zene balkáni fűszerezéssel
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
A tradicionális balkáni zenét az elektronikus zenével vegyíti Shantel német producer és dj, aki szerdán a fővárosi A38 állóhajón ad koncertet a Bucovina Club Orkestar társaságában.

prae.hu

A bukovinai gyökerű, Frankfurtban született Stefan Hantel, ismertebb nevén Shantel a kilencvenes években, párizsi iparművészeti tanulmányai során vált az elektronikus klubzenék rabjává. Jól keresett mint dj, de a balkáni zene egyre növekvő népszerűségét látva úgy döntött, változtat addigi stílusán és az otthonról hozott balkáni cigányzenét elektronikusan dolgozza át.

A legnagyobb hatással talán Boban Markovic és a Kocani Orkestar muzsikája volt rá, és az általa kreált, megbolondított hangzással, Bukovina Club-estjeivel gyorsan nevet, nem mellesleg hatalmas közönséget szerzett magának Frankfurtban. Shantel bátran nyúlt a szerb, a bolgár, a román, a cigány és a török népzenéhez.

Az igazi áttörést a 2005-ös Bucovina Club című albuma hozta, amely a kelet-európai és balkáni rezes, valamint az arab tánczenék ötvözésén alapult, feszes elektronikus háttérrel. Egy évre rá a BBC Radio 3 világzenei elismerését is megkapta.

A most 42 éves Shantel nemcsak a világzenei rádióműsorok egyik legtöbbet forgatott előadója, hanem Bucovina Club Orkestar nevű zenekarával a leghíresebb fesztiválok vendége is. Az A38 hajón tavaly megjelent legutóbbi lemeze, a Planet Paprika dalait mutatja be.

Shantel és a Bucovina Club Orkestar a turné budapesti állomására Bécsből jön, ahol kedden a legendás WuK klubban lép fel. A magyar fővárosból a németországi Heidelbergbe utaznak tovább, a koncertsorozat során július 6-án a montreux-i dzsesszfesztiválon, augusztus 15-én pedig a Sziget fesztivál világzenei nagyszínpadán is játszanak.
nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Beszélgetés Karosi Júlia jazz-énekessel
Simon Géza Gábor: A magyar jazztörténet ösvényein. A magyar jazztörténeti kutatás hatvanöt esztendeje 1958–2023

Más művészeti ágakról

színház

A MáSzínház KÖT-EL-ÉK – „Okos lány, túlteszi magát rajta!” előadásáról
Michael Sarnoski: Hang nélkül – Első nap
Gimesi Dóra: Amikor mesélni kezdtek a fák
Kritika a Das Rheingold és a Die Walküre előadásairól a Wagner-Napokon


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés