bezár
 

film

2010. 04. 23.
Magyar filmek a sanghaji világkiállításon
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Magyar feltalálókat, a Gömböc találmányt és Magyarországot bemutató filmeket láthat a 2010-es sanghaji világkiállítás közönsége a magyar pavilonban.

prae.hu

A magyar pavilon kialakítását az expó jelmondata, a "Jobb város, jobb élet", illetve a XXI. századi magyar találmány, a Gömböc határozza meg - tájékoztatta az MTI-t Szekeres Dénes producer, a Tivoli Filmprodukció Kft. tulajdonosa.

Az ifjabb Seregi László által rendezett kétperces Gömböc-film Domokos Gábor és Várkonyi Péter magyar tudósok találmányát mutatja be, angol és kínai felirattal. A Gömböc olyan homogén test, amelynek csupán egy stabil és egy instabil egyensúlyi helyzete van, és bárhogy tesszük le, mindig a stabil egyensúlyi pontjába tér vissza. Hasonlóan viselkedik a gyerekjátékként ismert keljfeljancsihoz, ám az nem homogén idom, hiszen legalább két anyagból készítik. Szintén a Gömböcről szól az a 20-másodperces, szöveg nélküli animációs film is, amely 3D-ben látható.

Ugyancsak Seregi László rendezte a Magyar Feltalálók című filmet, amelyben 18 hazai feltalálóval és találmányával ismerkedhet meg a közönség: a többi között Kempelen Farkassal, Szent-Györgyi Alberttel, Irinyi Jánossal, Bíró Józseffel és Rubik Ernővel. A közel hétperces Jobb város, jobb élet című mozgókép azt szemlélteti, miként találkozik Magyarországon a történelem és a jövő, hogy országunk a vizek világa, a történelmi hagyományok ápolója.

A film makettek segítségével mutatja be az olimpia rendezésére is képes ország képét. A Káel Csaba rendezte alkotást kínai szinkronnal, angol felirattal tekinthetik meg az érdeklődők. A filmeket szünet nélkül vetítik, hogy a vonuló tömeg folyamatosan nézhesse - közölte Szekeres Dénes, hozzátéve: a mozgóképek a világkiállításra készültek.

A szervezők 70 millió látogatót várnak a májustól októberig tartó expóra, ez naponta átlagosan 400-500 ezer, csúcsnapokon 600-800 ezer érdeklődőt jelent.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Révész Bálint és Mikulán Dávid KIX című dokumentumfilmje a 21. Verzió Filmfesztiválon
Hans Steinbichler: Egy egész élet
Interjú Szilágyi Zsófia filmrendezővel Január 2. című filmjéről
Kis Hajni filmjeiről – részlet a szerző megjelenés előtt álló könyvéből

Más művészeti ágakról

gyerek

Marék Veronika kapta a Magyar Gyermekkultúra Mestere Díjat
Révész Emese és Sipos Fanni Amíg én oviban vagyok című könyvéről


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés