bezár
 

art&design

2010. 04. 16.
Öngyilkos szobrok az Empire State Buildingen
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Segélyhívások tucatjai futottak be a New York-i rendőrséghez, mivel az Empire State Building párkányain elhelyezett szobrokat sokan öngyilkosságra készülő embereknek vélték.

prae.hu

A New York Post című helyi lap beszámolója szerint a rendőrök kivonultak a híres felhőkarcolóhoz, ahol megállapították, hogy Antony Gormley brit művész öntöttvas szobrai tévesztették meg a járókelőket.

Az Event Horizons elnevezésű művészeti program keretében összesen 31 emberalakot helyeztek a város leghíresebb épületeinek tetején és ablakpárkányain, köztük a 380 méter magas Empire State Buildingen.

Néggyel a földön találkozhatnak a járókelők az 5. és a Madison sugárúton, illetve más különösen forgalmas helyeken. A vas és üvegszál keverékéből alkotott szobrok, amelyek modellje maga a művész volt, kísértetiesen emlékeztethetnek éppen leugrásra készülő öngyilkosjelöltekre.

Bár a hatóságokat korábban értesítették a "projektről", az egyik rendőr dühítőnek nevezte az esetet. "Elpazaroljuk a munkaerőt. Egyébként sincs elég rendőr, arra meg pláne nincs, hogy olyan telefonhívásokra reagáljunk, amelyek öngyilkosságot elkövető szobrokról szólnak" - fakadt ki.

A telefonálók aggodalma mindazonáltal egyáltalán nem volt alaptalan, hiszen az Empire State Building 1931-es megnyitása óta összesen harmincnégy ember vetett véget életének úgy, hogy a mélybe vetette magát az épület 86. emeletén lévő kilátóról.

Legutóbb március harmincadikán lett így öngyilkos egy egyetemista.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Hajdu Levente megnyitószövege a Kaján szisztémák című kiállításhoz
A városarcheológia szervetlen fossziliája
Kulturális hanyatlás?
Az acb Galéria Redők című tárlatáról

Más művészeti ágakról

Interjú Beck Tamással, a 33. Salvatore Quasimodo Költőverseny fődíjasával
Katarina Stanković Neptun vihara és Ida Marie Gedbjerg Az elveszett Mozi könyv című alkotása a 21. Verzió Filmfesztiválon
A 12. Primanima mint a magány és társadalmi kritika tükre
Révész Emese és Sipos Fanni Amíg én oviban vagyok című könyvéről


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés