bezár
 

zene

2010. 03. 02.
Új karnagy vezeti a Honvéd Férfikart
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
A Honvéd Férfikar régi fényének visszaállítása, a mai európai trendnek megfelelő hangzás megteremtése, a repertoár felfrissítése és bővítése, valamint a nemzetközi kapcsolatok felélénkítése is szerepel az együttest március 1-től vezető új karnagy, Strausz Kálmán tervei között.

prae.hu

Strausz Kálmán, aki hétfőn vette át a művészeti vezetői és vezető karnagyi posztot, az MTI-nek elmondta, hogy pályázat alapján kapta a megbízatást. "Szeretném, ha a Honvéd Férfikar újra a régi fényét mutatná, ez nem könnyű, hiszen az eszközök, főleg az anyagiak korántsem olyanok, mint húsz évvel ezelőtt" - jegyezte meg.

Szeretne olyan ideális hangzást teremteni - fűzte hozzá - amely megfelel a mai európai trendnek. A repertoárban fontosnak tartja a klasszikus magyar művek - Bartók, Kodály és az utódok darabjai - előadásainak frissítését. Lehetőségük lesz kortárs szerzőket felkérni, hogy komponáljanak nekik, ezáltal a modern repertoár is bővülhet.

Célja, hogy az együttes jobban bekapcsolódjon a komolyzenei életbe, mert úgy látja, hogy most az egyébként általa is becsült könnyebb műfajok túlsúlyba kerültek. A "masszív" hangzáshoz szükséges negyvenes férfikari létszám marad, de ha azt egy mű megkívánja, arra is van eszköze, hogy ennél nagyobb kórust is kiállítson.

"A pályázatomban az is szerepelt, hogy egy-két alkalommal, hangsúlyozom nem többször, ha a produkció megkívánja, vegyeskarrá is alakulhatunk" - jegyezte meg. Tervezi, hogy a külföldi kapcsolatokat is felélénkíti, hiszen korábban sok felkérést kaptak például operaelőadásokban közreműködésre.

"Optimista vagyok, hiszen előttünk áll a Liszt-év és még az idei Erkel-évről sem tettem le" - jelentette ki Strausz Kálmán.

Március 18-án indul a Honvéd Férfikar önálló bérletsorozata a Stefánia Palota Ovál termében, ahol a férfikari irodalom legszebb nemzetközi és magyar műveinek bemutatására vállalkoznak. Az első előadás válogatás a XX. századi magyar szerzők férfikari műveiből, ezt Riederauer Richárd szólamvezető vezényli, a másodikat már Strausz Kálmán dirigálja, ezen Liszt-kompozíciók és német romantikus művek szólalnak meg.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Bartók György szerzői estje a Fugában
Borbély László zongoraművész és Zeneakadémista tanítványainak koncertje
Világsztárok a Budapest Jazz Clubban: Oz Noy Trio
Simon Géza Gábor: A magyar jazztörténet ösvényein. A magyar jazztörténeti kutatás hatvanöt esztendeje 1958–2023

Más művészeti ágakról

Michael Sarnoski: Hang nélkül – Első nap
[ESCAPE] – A Donkihóte-projekt az Örkény István Színház és a Városmajori Szabadtéri Színpad közös produkciójában
színház

Interjú Pálffy Tibor színésszel külső-belső tényezőkről, színházi igazságról, és szerepről
irodalom

Hajdu Levente volt a Kötetlenül sorozat vendége


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés