bezár
 

film

2010. 02. 01.
Kétmilliárd dollár fölött az Avatar világbevétele
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Túllépte a kétmilliárd dolláros (400 milliárd forintos) globális jegybevételt James Cameron Avatar című sci-fije, amely hetedik hete vezeti az észak-amerikai kasszasikerlistát.

A hét végén ismét a 3D-s szuperprodukcióra ültek be a legtöbben Amerika és Kanada mozijaiba: 30 millió dollárért (5,8 milliárd forintért) fogytak rá a jegyek. A 20th Century Fox bejelentése szerint a film ezzel együtt már csaknem elérte a Titanic 1998-as észak-amerikai bevételi rekordját, a 601 millió dollárt (117 milliárd forintot). A stúdió szerint a csúcsdöntés szerdára várható.

A világszerte számolt bevételek közben elérték a 2 milliárd 39 millió dollárt. Ebből a külföldi jegyeladások 1,45 milliárd dollárra (282 milliárd forintra) rúgnak.

A szakértők a csúcsbevételek értékelésével kapcsolatban azonban ismét rámutattak, hogy az Avatar rekordjaiban komoly szerepe van a jegyárak, ezen belül a 3D-s jegyárak növekedésének, valamint a megemelkedett vetítésszámnak is.

A hétvégi boxoffice-lista második helyét Mel Gibson új akcióthrillere, az Edge of Darkness szerezte meg 17,1 milliós (3,3 milliárd forintos) kasszával. A színész több éves kihagyás után vállat ismét főszerepet. A produkcióban nyomozót alakít, aki saját lánya gyilkosai után kutatva politikai összeesküvés szálaiba gabalyodik. A felmérés szerint főleg a 35 évesnél idősebb nézőket érdekelte a krimi.

A harmadik helyen a When in Rome című romantikus vígjáték végzett 12,1 millió dollárral (2,4 milliárd forinttal), a negyedik a The Tooth fairy lett tízmilliós (2 milliárd forintos) bevétellel, ötödiknek pedig Denzel Washington Éli könyve című apokalipszisfilmje futott be 8,8 millió dollárral (1,7 milliárd forinttal).

prae.hu

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Lichter Péter: Frankenstein eksztázisa – A found footage filmek és videóesszék formavilága
Alex Garland: Polgárháború
Csáki László: Kék Pelikan
A 14. Frankofón Filmnapokról

Más művészeti ágakról

Kulturális hanyatlás?
Kritika Kemény Lili Nem című regényéről
Renaud-Delage: Gru 4
Platon Karataev: Napkötöző


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés