bezár
 

zene

2010. 01. 27.
Operafilmek plázamozikban
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
A londoni Covent Garden előadásaiból február 9-től júniusig ötöt levetít a budapesti Arénában, valamint pécsi, győri és miskolci multiplexében a Cinema City; a programban havonta négy alkalommal négy népszerű opera és egy balett lesz látható.

Először Mozart művét, a Figaro házasságát lehet megnézni a londoni Royal Opera House, illetve a királyi opera előadásait DVD-n forgalmazó Opus Arte választékából. A kínálatban ezután Bizet Carmenje és Verdi Traviatája következik, májusban a Rómeo és Júlia című balettet mutatják be, végül a szezont ismét Mozart-opera, a Don Giovanni zárja az idei sorozatot.

A hónap első előadását Szinetár Miklós, a Magyar Állami Operaház címzetes főigazgatója vezeti be, ez premier rangot kölcsönöz az eseménynek - hangzott el a kedd esti budapesti sajtótájékoztatón. Az operafilmek vetítésének célja, hogy olyan rangos produkciókat nyújtsanak, amelyeket a műfaj rajongói értékelnek, de a műfajjal barátkozó közönséget is meggyőzik.

Ezt szolgálja, hogy a legnagyobb sztárokat lehet majd látni a vásznon Renée Flemingtől Erwin Schrotton át Simon Keenlyside-ig és Jonas Kauffmannig, Anna-Catharina Antonaccitól Gerald Finley-ig és Thomas Hampsonig.

Az árak Budapesten a legmagasabbak: a belépők 3500 forintba kerülnek, Miskolcon viszont csak 2000-be. A filmeket mindig HD minőségben vetítik.

Két további vetítési ciklust is terveznek, amelyekben ugyancsak népszerű alkotások láthatók majd: Donizettitől Az ezred lánya című vígopera, illetve Puccini Bohémélete.

Szinetár Miklós a sajtótájékoztatón kiemelte, hogy az Avatar szomszédságában ilyen nagyszerű művek is megismerhetők.

"Ezek olyan darabok, amelyek sajnos kikerültek a televíziózás fókuszából. Bármilyen szépek is ezek a filmek, az élő előadás varázsát nem pótolják, ám a vetítések kényelmet kínálnak a nézőknek, ami szintén érték" - jegyezte meg.

prae.hu

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Bartók György szerzői estje a Fugában
Nils Frahm: Day
Simon Géza Gábor: A magyar jazztörténet ösvényein. A magyar jazztörténeti kutatás hatvanöt esztendeje 1958–2023

Más művészeti ágakról

Gimesi Dóra: Amikor mesélni kezdtek a fák
színház

Interjú Pálffy Tibor színésszel külső-belső tényezőkről, színházi igazságról, és szerepről
Kritika a Das Rheingold és a Die Walküre előadásairól a Wagner-Napokon


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés