art&design
A négycsillagos szálloda a világon az első, amely a huszárhagyományok őrzésére vállalkozott - mondta el az MTI-nek a helyszínen Boros József, a szálloda tulajdonosa.
Mindezt nyilvánvalóvá teszi, hogy minden szobában mulatozó vagy szerelmeskedő huszárokat ábrázoló festményt helyeztek el, a folyosókon pedig 43 ország huszárjait bemutató képek díszlenek.
A megnyitón a legnagyobb érdeklődést mégis az a nagyméretű, 11,5x2,3 méteres freskó váltotta ki, amelyen a huszárok között felfedezhetők Debrecen közismert személyiségei.
Az ötlet tőlem származott - mondta az MTI-nek Boros József - hozzátéve: elsősorban a barátait és a szálloda tervezésében, kivitelezésében szerepet játszó vállalkozókat örökítették meg huszárként. Fontos szempontnak nevezte, hogy politikusok nem szerepelnek a freskón.
Annak kapcsán, hogy lovas huszárként a kép középpontjában van Kósa Lajos (Fidesz), Debrecen polgármestere és álló huszáralakként ábrázolták Pajna Zoltán (Fidesz) alpolgármestert, Boros József kifejtette: őket nem tekinti ilyen formán politikusnak, ők a város választott irányítói, s polgármesteri, illetve alpolgármesteri minőségben kerültek festményre.
A freskó bal szélén a napfelkeltét, a reggelt, a lovak itatását jelenítették meg. A kép középső részén maga a szállodatulajdonos, Boros József látható két gyerekével, Kováts Ákos debreceni főépítésszel, a szálló tervezőjével, Pajna Zoltán alpolgármesterrel, valamint a beruházás műszaki ellenőrével és a vállalkozó jogászával. Mögöttük, két lovas huszár között - egyikőjük az áramszolgáltató helyi igazgatója - Kósa Lajos mint lovas huszár jelenik meg.
A kép jobb szélén, az ebédfőzést, mulatást, cigányzenekart és az estét ábrázoló sarokban helyi vállalkozókat kártyázó-borozgató huszárként örökített meg a festő, Boros Gyula és családja.
Boros József szállodatulajdonos szerint a freskó jól sikerült, s a Huszártalálkozó Debrecenben 2010 című alkotás méltó emléket állít családjának, barátainak, ismerőseinek.