bezár
 

film

2010. 01. 12.
Az Avatar sztorija a Sztalker írójának fejéből pattant ki?
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Miközben a nézők világszerte letették a voksukat James Cameron Avatar című filmje mellett azzal, hogy tódulnak a mozikba, az elismerő nyilatkozatok mellett negatív vélemények, Oroszországban például plágiumvád is megfogalmazódott a sci-fivel kapcsolatban.

Evo Morales bolíviai elnök - aki életében harmadszor volt moziban, és 15 éves lányával, Eva Lizzel nézte meg a filmet - melegen üdvözölte a produkciót, és kijelentette, hogy érzelmileg azonosulni tudott az Avatar témájával. Az ország első indián származású elnöke szerint a film az anyaföldet védelmezi és szembefordul a kapitalizmussal.

A Pétervár és a Leningrádi Terület Kommunistái elnevezésű szentpétervári szervezet, amely már több alkalommal hallatta hangját a hollywoodi szuperprodukciókkal kapcsolatban - legutóbb Steven Spielberg Indiana Jones és a kristálykoponya királysága című kalandfilmjét ítélte el - kedden ismét nemtetszésének adott hangot honlapján.

A szervezet szerint Cameron új filmjéhez szovjet tudományos fantasztikus ötleteket plagizált. "Az Avatar című film alapvetően lopás, a szocialista szellemi tulajdon, könyvek és filmek kisajátítása" - írták, egyenesen azt követelve, hogy "nemzetközi elfogatóparancsot adjanak ki" az amerikai rendező ellen.

A szentpétervári kommunisták szerint Cameron a híres szovjet science fiction-író, Borisz Sztrugackij Beszpakojsztvo (Nyugtalanság) című regényéből lopta a film ötletét és figuráit.

Sztrugackij könyve egy biológusról szól, aki a Pandora bolygóra vetődve a bennszülöttek között telepedik le. A Sztalker című Tarkovszkij-film forgatókönyvét és az azt ihlető kisregényt is jegyző szerző a dpa jelentése szerint közölte, hogy pereskedni biztosan nem akar Cameronnal.

prae.hu

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Katarina Stanković Neptun vihara és Ida Marie Gedbjerg Az elveszett Mozi könyv című alkotása a 21. Verzió Filmfesztiválon
A BIFF filmfesztivál UNSEEN fotókiállítása
A 12. Primanima mint a magány és társadalmi kritika tükre
Matthäus Wörle Ahol régen aludtunk és Miklós Ádám Mélypont érzés című dokumentumfimje a 21. Verzió Filmfesztiválon

Más művészeti ágakról

(kult-genocídium)
Kupihár Rebeka A heterók istenéhez kötetbemutatójáról
Kosztolányi Dezső Őszi reggeli című verséről


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés