bezár
 

film

2010. 01. 04.
Már egymilliárd dollár fölött van az Avatar bevétele
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Tizenhét nappal a premier után átlépte az egymilliárd dollárt az Avatar című filmből származó jegybevételek összege - közölte a szuperprodukciót gyártó 20th Century Fox filmstúdió vasárnap.

Az Egyesült Államokban és Kanadában három hét alatt 352,1 millió dollárt fizettek a mozirajongók a pénztáraknál, míg a világ többi országában mintegy 670 millió dollárt kerestek a filmmel, így az összbevétel máris elérte az 1,02 milliárd dollárt.

Egy szakértő szerint soha egyetlen filmmel sem keresték meg ilyen rövid idő alatt az egymilliárd dollárt.

Az egymilliárdosok klubjába ötödikként lépett be az Avatar; az ugyancsak James Cameron rendezte Titanic (1997) mellett A Gyűrűk Ura - A király visszatér (2001, 1,13 milliárd dolláros összbevétel), A Karib-tenger kalózai: Holtak kincse (2006, 1,06 milliárd dollár) és A sötét lovag (2008, 1 milliárd körül).

A 3D-technikával készült, meseszerű, de komoly erkölcsi tanulságokat is hordozó Avatar a valaha forgatott legdrágább filmek közé tartozik, becslések szerint 300-500 millió dolláros költségvetésével.

Az Egyesült Államokban és Kanadában még mindig a bevételi toplista élén áll a film: a premiert követő harmadik hétvégén 68,3 millió dollárt fizettek a nézők, mindössze 10 százalékkal kevesebbet az előző hétvégénél. De még így is újabb rekord született, hiszen korábban a harmadik hétvégi bevételek összegét tekintve a Pókember vezetett 45 millió dollárral.

Cameron előző nagy dobásával, a Titanickal összesen 1,8 milliárd dolláros bevételt gyűjtött, s nem kizárt, hogy az Avatar végeredményként akár négymilliárd dollárt is hozhat a konyhára.

A gazdasági válság dacára Hollywood nem panaszkodhat a tavalyi évre, amikor is a hazai piac 10,6 milliárd dolláros összbevételt hozott, valamivel többet az előző, 2007-es rekordév 9,7 milliárd dollárjánál. 2009-ben 1,42 milliárd mozijegyet váltottak a nézők, az utóbbi öt évben a legtöbbet, de a 2002-es 1,6 milliárdos rekordtól messze elmarad ez a szám.

prae.hu

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

A 12. Primanima mint a magány és társadalmi kritika tükre
Matthäus Wörle Ahol régen aludtunk és Miklós Ádám Mélypont érzés című dokumentumfimje a 21. Verzió Filmfesztiválon
Till Attila: És mi van Tomival?
Interjú Szilágyi Zsófia filmrendezővel Január 2. című filmjéről

Más művészeti ágakról

art&design

A besorolás deficitje
Gerőcs Péter Szembenézni a tehetségtelenségünkkel kötetének bemutatója az Őszi Margón


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés