bezár
 

art&design

2025. 04. 24.
Május 3. a táncház napja
Szabadtéri programok és ünnepi gálaműsor is várja a közönséget a táncház napján Budapesten
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Szabadtéri programok, valamint a különféle tájak magyar népzenéje mellett szerb, görög és román muzsikát bemutató gálaműsor is várja a közönséget május 3-án, a táncház napján Budapesten, a Liszt Ferenc téren és a Zeneakadémián.

A táncház napja a Liszt Ferenc téren veszi kezdetét 14 órakor szabadtéri programokkal, amelyek között tánctanítás és kézműves foglalkozás is várja az érdeklődőket este fél 7-ig.

prae.hu

A Zeneakadémia nagytermében este ünnepi gálaműsort tartanak, amelynek fókuszában a hazánkban élő nemzetiségek élő hagyományának bemutatása áll.

A Kárpát-medence magyar nyelvterületeinek muzsikája, az erdélyi vonószene, a bácskai magyar tamburás dallamok és a felföldi dudazene mellett idén hegedűs szerb kolót, méhkeréki román táncokat és görög dalokat is hallhat a közönség a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem jelenlegi és végzett hallgatóinak, doktoranduszainak és művésztanárainak előadásában.

Az ünnepi gálaműsoron megnyitóbeszédet mond Sebő Ferenc, a táncházmozgalom meghatározó alakja, a Népzene Tanszék oktatója.

A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Népzene Tanszéke és a Hagyományok Háza immár tizennegyedik alkalommal rendezi meg a táncház napját, amely a magyarországi táncházmozgalom 53 évvel ezelőtti elindulását ünnepli.

Idén különleges évfordulók keretezik az eseményt: 150 éves a Zeneakadémia, amelynek legfiatalabb képzési egysége, a Népzene Tanszék idén 15 éves. Emellett száz éve született Sárosi Bálint Széchenyi-díjas népzenekutató, akinek munkássága kiemelkedő eredményekkel gazdagította a magyar népzenekutatást és a táncházmozgalmat.

 

Fotó: Zeneakadémia Facebook oldala

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Interjú Molnár Judit Lillával
art&design

KristofLAB „Artificial Paradise” című kiállítása a MAMŰ Galériában
art&design

Riport a Honey, have you ever heard of “zacskós-tej-tartó”? című kiállítás kurátoraival, Mayer Kittivel, Novák Piroskával és Viski Noémivel

Más művészeti ágakról

A kripli a Centrál Színházban
Megnéztük a 15. Frankofón Filmnapok legjobb filmjeit
Beszélgetés Gulyás Adrienn műfordítóval
Vajon tényleg Babits egyik költeménye ihlette Weöres Bóbita-versét?


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés