film

"A Kék Pelikan egyszerűen csodálatos alkotás. A rendezés és a vágás is lenyűgöző: a valós felvételeket a 2D-s és a 3D-s animációval különböző stílusban vegyíti, a pillanat függvényében, mindig új értelmet adva ezzel a történetnek. Maga a történet könnyen átérezhető, még azok számára is, akik nem a posztszovjet Magyarországon éltek" - idézték a közleményben a zsűrit, amely a florianopolisi AnimaVerso fesztiválon Csáki Lászlót, a film rendezőjét és Szabó Dániel vágót is díjazta.
Az alkotást a napokban elismerték az amszterdami Kaboom animációs fesztiválon is, ahol elnyerte a Nancy-díjat.
A Nemzeti Filmintézet támogatásával készült alkotás valós eseményeket feldolgozó humoros, nosztalgikus történet a szabadságról és három jóbarátról, akik a 90-es években egy kék indigópapír segítségével hamisítottak nemzetközi vonatjegyeket - olvasható a közleményben.
A tájékoztatásban felidézték, hogy a Kék Pelikan világpremierje a Tallinn Black Nights filmfesztiválon volt, azóta olyan jelentős nemzetközi seregszemlékre kapott meghívást, mint az Annecy Fesztivál, a hsziani Selyemút fesztivál Kínában, a torontói Hot Docs vagy a kolozsvári Filmtettfeszt.
Az alkotás szerepelt az Európai Filmdíjért versenyző dokumentumfilmek rövidített listáján, korábban pedig díjazták a tel-avivi Animix, a pescarai Cartoons On The Bay, a DocsBarcelona, a kassai Art Film, a zágrábi Animafest, a poznani Animator és a bukaresti Animest nemzetközi fesztiválokon, legutóbb pedig a DOK Leipzig nevű seregszemlén Németországban - írták.
A közlemény szerint a filmet már több mint 26 ezren látták a mozikban.
Fotó: ELTE Online