bezár
 

színház

2025. 03. 27.
Jubileumi nyári évad a debreceni Nagyerdei Szabadtéri Színpadon
Meghirdette nyári évadát a debreceni Nagyerdei Szabadtéri Színpad
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Meghirdette nyári, jubileumi évadát a debreceni Nagyerdei Szabadtéri Színpad: a színpadot működtető Csokonai Nemzeti Színház 75 évvel ezelőtt, 1950-ben várta először a látogatókat a Nagyerdő fái alatt.

A szezon június 4-én kezdődik, a nemzeti összetartozás napján ünnepi táncest keretében mutatják be Lélek-fonó címmel két nagy múltú debreceni táncegyüttes, a Debreceni Népi Együttes Tizenhárom almafa című és a Debreceni Hajdú Táncegyüttes LélekTánc a szabadságért című előadását. Az évad szeptember elsejéig tart.

Szkéné színház

Az érdeklődők láthatják majd a Miskolci Nemzeti Színház előadásában Ray Cooney - John Chapman Kölcsönlakás című darabját, június végén pedig a Duna Szimfonikus Zenekar előadásában hollywoodi filmsikerek jól ismert dallamai csendülnek majd fel.

Július 2-án Eisemann Mihály - Zágon István - Nóti Károly Hippolyt, a lakáj című vígjátéka érkezik a Nagyerdőre Molnár Piroska, Kálid Artúr, Balázs Andrea és Auksz Éva főszereplésével a Bartók Színház előadásában. Szintén júliusban Woody Allen Brooklyni mese című komédiája elevenedik meg az Orlai Produkciós Iroda előadásában, valamint a L’art pour l’art Légitársaság Fölszáradt a páva című abszurd kabaréja is látható lesz.

Augusztus 25-én a Macskafogó kerül a színpadra a József Attila Színház előadásában, míg a A Pál utcai fiúkat, a Csokonai Nemzeti Színház egyik legsikeresebb előadását a szünidő végén, augusztus 31-én és szeptember 1-jén láthatják a nézők.

 

Fotó: Nagyerdei Szabadtéri Színpad Facebook oldala

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

A Rémségek kicsiny boltja a Pesti Színházban
színház

Az ember, aki elvesztette az időt című előadás a Vígszínházban
KIBORULT – színház, vacsora, pótSzilveszter! a Kettőspont Színházban
Az imposztor című előadás a Pesti Színházban

Más művészeti ágakról

irodalom

Beszámoló a Margó utolsó napjáról
Beszélgetés Gulyás Adrienn műfordítóval
Vajon tényleg Babits egyik költeménye ihlette Weöres Bóbita-versét?
art&design

Mihai Barabancea: Cyborg Dolphin Tears kiállítás és könyvbemutató


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés