irodalom

A frankfurti után a lipcsei a második legjelentősebb német könyvvásár, amelyet idén március 27-30. között rendeznek meg. A nemzetközi könyvpiacon jelentős szerepet betöltő négynapos rendezvényen a PKÜ szervezésében Kiss Noémi Karácsony a Dunán, Földényi F. László A guillotine hosszú árnyéka, Végel László Temetetlen múltunk és Kormányos Ákos Töredezettségmentesítés című, német nyelven debütáló köteteit mutatják be a közönségnek.
Keresztes Balázs, a PKÜ külügyi programjainak felelőse kiemelte, hogy idén ismét remek kötetek sorát mutatják be Lipcsében. Hangsúlyozta hogy a kiemelkedő magyar művek német megjelenése a két nyelvcsoport közötti szoros kulturális kapcsolatokról árulkodik.
A könyvvásárra jelenik meg a PKÜ gondozásában a New Hungarian Fiction című kiajánlókatalógus is Balajthy Ágnes, Buday Balázs és Smid Róbert irodalomkritikusok válogatásában és Garajaszki Margit író, a PKÜ munkatársának szerkesztésében. A válogatás során a szerkesztők igyekeztek minél többféle műfajt és hangot összegyűjteni.
Fontos szempont volt, hogy a kiválasztott művek egy másik irodalmi-kulturális hagyományból érkező olvasó számára is viszonylag könnyen befogadhatóak és izgalmasak legyenek, és az is, hogy a kiadvány fel tudja mutatni a kortárs magyar irodalom gazdagságát, sokszínűségét
Fotó: Hegyi Júlia Lily / PKÜ