bezár
 

film

2024. 11. 22.
Magyar származású hírességek az Animatiqua Stúdió animációs kisfilmjében
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Magyar származású hírességek az Animatiqua Stúdió animációs kisfilmjében Kézzel rajzolt animációval idéz meg magyar származású hírességeket Legendás magyar származásúak című rövidfilmjében az Animatiqua Stúdió.

A rövidfilm nem csupán szórakoztató összeállítás magyar származású hírességekről, hanem fontos edukációs eszköz is egy olyan vizuális nyelvezettel, amely minden korosztály számára élvezetes és befogadható lehet.

prae.hu

Hangsúlyozták, hogy a teljes egészében önerőből készült film alkotói szabadkézi rajzolt technikát alkalmaztak, mesterséges intelligencia használata nélkül, ezzel is őrizve a kreatív szabadságot és hitelességet. Az alkotók becslése szerint a film elkészítése legalább 700 munkaórát igényelt.

Kondacs András, az Animatiqua Stúdió alapítója és a film ötletgazdája elmondta: számos olyan híres személy van, akikről Magyarországon kevesen tudják, hogy magyar gyökerekkel rendelkeznek. Az alkotók számára az egyik legnagyobb kihívás az volt, hogy a mozgóképen megjelenő minden szereplőt egyenrangúan, tisztelettel és hitelesen mutassanak be - tette hozzá.

Az egyik videómegosztó közösségi felületen publikált film bemutaja többek között a kozmetikai ipar ikonikus alakját, Estée Laudert, a híres apa-lánya színészpárost, Tony és Jamie Lee Curtist, a reneszánsz festészet egyik legnagyobb alakját, Albrecht Dürert és a 20th Century Fox hollywoodi filmstúdió alapítóját, William Foxot.

A rövidfilm egy hosszabb sorozat első darabja, a következő részekben további magyar származású hírességek bemutatását tervezzik, többek között Nobel-díjasokat és feltalálókat, valamint legendás művészeket és sportolókat - közölte Kondacs András.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Margherita Vicario: Gloria! - XXII. Olasz Filmfesztivál - MittelCinemaFest 2024
A 12. Primanima mint a magány és társadalmi kritika tükre
Az idei Verzión fókuszba kerülnek az anyák küzdelmei
Hajdu Szabolcs: Egy százalék indián

Más művészeti ágakról

Az imposztor című előadás a Pesti Színházban
Parasztopera az SZFE-n
gyerek

Jubileumi kiállítás a Deák17-ben
Bill Viola, a videóművészet úttörőjének tárlata Budapesten


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés