bezár
 

art&design

2024. 11. 19.
A Magyar menyasszony és a Bűvészinasok című tárlat az Év kiállítása
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
A Magyar menyasszony és a Bűvészinasok című tárlat az Év kiállítása A Magyar Nemzeti Múzeum Magyar menyasszony című kiállítása és az Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet Bűvészinasok című tárlata nyerte el idén az Év Kiállítása díjat, amelyeket kedden adtak át Budapesten, a Hagyományok Házában.  

A díjátadó ünnepség elején Both Miklós, a Hagyományok Házának főigazgatója, Vincze Máté, a Kulturális és Innovációs Minisztérium közgyűjteményekért és kulturális fejlesztésekért felelős helyettes államtitkára és Bereczki Ibolya, a Pulszky Társaság - Magyar Múzeumi Egyesület elnöke mondott köszöntőt, majd Katona Júlia, Az Év Kiállítása bíráló bizottságának elnöke összefoglalója után adták át az elismeréseket.

prae.hu

Katona Júlia elmondta, hogy idén a tízmillió forint bekerülési költség alatti kategóriában kilenc, míg a tízmillió forint bekerülési költség feletti kategóriában 19 pályázat érkezett. Közülük a bíráló bizottság döntése alapján 19 pályázó jutott be a második fordulóba.

A tízmillió alatti kategóriában az Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet a Bűvészinasok. A 70 éves Astra Bábegyüttes és a 30 éves Maszk Bábszínház című, a bábművészet népszerűsítését célzó, kreatívan megvalósított és magas színvonalú időszaki tárlatáért nyerte el Az Év Kiállítása 2024 elismerést, a tízmillió feletti kategória fődíját pedig a MNM KK Magyar Nemzeti Múzeum érdemelte ki a Magyar Menyasszony című tárlatáért.

Az eseményen dicsérő okleveleket is átadtak, valamint idén először különdíjakat is kiosztottak. A legjobb bemutatkozó videó, film, montázs kategória különdíját a fertődi Esterházy-kastély vehette át az Átváltozások - A magyar Versailles három évszázad tükrében című állandó kiállításért, a legtalálóbb cím kategória díjazottja pedig a Ludwig Múzeum - Kortárs Művészeti Múzeum Vigyázat, törékeny. Handle with Care című időszaki kiállítása lett. A legjobb látvány kategóriában a csongrádi Tari László Múzeum kapta az elismerést a Csongrád, a Fekete vár virága című állandó kiállításért, a legjobb eredeti mondanivaló különdíját a budapesti Néprajzi Múzeum A kétely felfüggesztése című időszaki kiállítása érdemelte ki, a fenntarthatósági és állományvédelmi szempontokat legjobban tükröző kiállítás kategóriában pedig a miskolci Herman Ottó Múzeumot jutalmazták a bírálók a Találmányok a földből című tárlatért.

A díjátadót Műhelyek, alkotók és találkozások - múzeumi kiállítások és élő hagyomány címmel szakmai konferencia követte, ahol a Hagyományok Háza és a Néprajzi Múzeum munkatársai osztották meg a témával kapcsolatos tapasztalataikat.

Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

art&design

A besorolás deficitje
Egy mozgástanulmány
art&design

Az anyag mélyén című csoportos kiállításról
Megnyitószöveg Dóra Emese és Hu-Yang Kamilla közös kiállításához

Más művészeti ágakról

A Kortárs novemberi számának bemutatójáról
A Mesautó a Veres1 Színházban
gyerek

Válogatás a bábszínház adventi programjaiból


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés