bezár
 

színház

2024. 11. 14.
35 éves a Táncpedagógusok Országos Szövetsége
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
35 éves a Táncpedagógusok Országos Szövetsége Idén ünnepli fennállásának 35. évfordulóját a Táncpedagógusok Országos Szövetsége, amely szombaton az Országos Táncjáték Fesztivállal és díjátadó gálával ünnepel az Erzsébetligeti Színházban.–

A szövetség több mint három évtizede karolja fel a magyarországi amatőr táncmozgalmat, képviseli a hivatásos táncpedagógusokat, segíti munkájukat és teret biztosít a tánccsoportok bemutatkozásának. Céljuk hosszú évtizedek óta a „művészeti nevelés művészettel" – hangsúlyozzák közleményükben.

Szkéné színház

A rendezvénnyel az amatőr egyetemes táncművészeti mozgalomra kívánják felhívni a figyelmet. A fesztivál lehetőséget ad a táncpedagógusoknak és a növendékeknek a bemutatkozásra.

Az eseményen átadják a szövetség szakmai díjait, amelyek között megtalálható a Nívódíj - klasszikus balett és modern tánc, a Táncoktatásért-díj, a Táncművészetért-díj, az Életműdíj, továbbá a Jeszenszky Endre-díj, amelynek névadója klasszikus balettosként és tanárként alapítója volt a hazai modern táncnak. Az idei évben először adják át a Török Jolán-nagydíjat. A szövetség tagjai közül az elnökség tizenegy táncpedagógust részesít elismerésben a díjátadón. Az eseményen a közönség megismerheti a 35 éves Táncpedagógusok Országos Szövetsége című interjúkötetet is, amely bemutatja szövetség múltját és jelenét, programjait, továbbá tagjainak munkásságát fényképekkel illusztrálva.

Idén 22. alkalommal rendezik meg a fesztivált, amelyen a tánc, a zene, az irodalom, a képzőművészet és az előadóművészet egységes harmóniában jelenik meg a bemutatott művekben. Az alapfokú művészetoktatás minőségi fejlődésével több városban jöttek létre olyan műhelyek, iskolák, stúdiók, együttesek, ahol gyerekeknek és felnőtteknek szóló rövidebb, hosszabb időtartamú táncelőadások készülnek. A fesztivál lehetőséget ad a táncpedagógusoknak és a növendékeknek, hogy az 5-15 perces koreográfiák mellett hosszabb, 15-30 perces és 30-60 perces művekkel is bemutatkozhassanak, és a szakmai zsűritől visszajelzést kapjanak munkájukról – emelik ki a közleményben, hozzátéve, hogy a szövetség ezzel a szakmai tevékenységével is hozzájárul a gyerekek és a fiatalok művészeti neveléséhez és a színházba járás népszerűsítéséhez.

A bemutatott produkciókat értékelő szakmai zsűri kritikái segítik a táncpedagógusok, koreográfusok, együttesek szakmai fejlődését. A fesztiválon a legkülönfélébb táncstílusokat képviselő előadásokat mutatnak be a klasszikus balettől a kortárs táncig.

A fesztivál népszerű eseményként van jelen az amatőr táncéletben, a közművelődési intézmények, az alapfokú művészeti iskolák, egyéb magánstúdiók és a táncpedagógusok életében. A rendezvény fontos az állandó szakmai kontroll megteremtése szempontjából, emellett lehetőséget ad az ország különböző pontjaiból érkező táncosok, táncpedagógusok, alkotók, előadók tapasztalatcseréjére is.

Kép forrása: Táncpedagógusok Országos Szövetsége

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Lev Birinszkij: Bolondok tánca a Radnóti Színházban
Gyévuska a Városmajorban
színház

A MáSzínház KÖT-EL-ÉK – „Okos lány, túlteszi magát rajta!” előadásáról
[ESCAPE] – A Donkihóte-projekt az Örkény István Színház és a Városmajori Szabadtéri Színpad közös produkciójában

Más művészeti ágakról

Adam Elliot: Egy csiga emlékiratai
Bill Viola, a videóművészet úttörőjének tárlata Budapesten
Schein Gábor Apa átváltozott című könyvéről (Pagony, 2024, Budapest)
Mit jelent az ifjúsági irodalom ma? – kerekasztal-beszélgetés


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés