bezár
 

art&design

2024. 11. 05.
Etnobőrönd a Liszt Intézeteknek a Néprajzi Múzeumtól
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Etnobőrönd a Liszt Intézeteknek a Néprajzi Múzeumtól A magyar kultúrát reprezentáló komplex csomaggal, benne különleges játékokkal és digitális tartalmakkal támogatja a Liszt Intézeteket a Néprajzi Múzeum Etnobőrönd elnevezésű új fejlesztése.

Az intézmény a Petőfi Kulturális Program keretében, a Kulturális és Innovációs Minisztérium támogatásával olyan, a magyar kultúrát reprezentáló komplex csomagot küld a külföldi magyar intézeteknek, amelyet szabadtéri és egyéb fesztiválokon, rendezvényeken eredményesen használhatnak majd - közölte a Néprajzi Múzeum hétfőn az MTI-vel.

prae.hu

Az Etnobőröndben olyan játékokat és digitális anyagokat helyeztek el, amelyek a külföldi nagyvárosokban működő Liszt Intézetek munkáját segíti.

A Néprajzi Múzeum által fejlesztett csomag tartalma elsősorban a kitelepüléseken, a családi és más közönségprogramokon segíti a külföldi, más nyelvű közönséggel dolgozó intézeti munkatársakat, hogy a foglalkozásokat izgalmasabbá tehessék, látványosabban, érthetőbben tudják közvetíteni a magyar kultúra értékeit, hagyományait.

A bőröndben olyan eszközöket találni, melyeket az intézetek többször is felhasználhatnak, az alapanyagokat egyszerűen pótolhatják.

A memóriajátékok, kirakósok, pecsétkészletetek, készségfejlesztők mellett a múzeum olyan digitális fejlesztései is megtalálhatók, mint a Motívumalkotó alkalmazás vagy az archív néprajzi filmek gyűjteménye.

A Néprajzi Múzeum egy könnyen kezelhető molinót is készített, ami segíthet otthonosabbá tenni a kitelepülések helyszíneit, miközben a játékokhoz, a magyar népi kultúrához is kapcsolódik.

A látványos molinó Pekáry István Magyarország népművészete című 1955-ös festménye alapján készült, a játékok többségét pedig a Néprajzi Múzeum új gyűjteményi kiállításának Népművészet időről időre című részének műtárgyai inspirálták.

Négyzetes kép a leadben: Néprajzi Múzeum hivatalos oldala

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Hajdu Levente megnyitószövege a Kaján szisztémák című kiállításhoz
Kritika a roveretói Művészet és fasizmus című kiállításról
art&design

Vetlényi Zsolt FOLYÓÍRÁS című kiállításának kritikai szemléje
A teremtett „képzelet” határtalansága

Más művészeti ágakról

A BIFF filmfesztivál UNSEEN fotókiállítása
Révész Emese és Sipos Fanni Amíg én oviban vagyok című könyvéről


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés