bezár
 

art&design

2024. 10. 24.
Stefan Lengyel Kiválósági Ösztöndíj
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Stefan Lengyel Kiválósági Ösztöndíj Fejlesztő hegyező gyermekeknek, ékszerként újragondolt hallókészülék, mesterséges intelligenciával támogatott kötőgép, valamint több városi revitalizációs projekt is szerepel az idei Stefan Lengyel Kiválósági Ösztöndíj nyerteseinek munkáiból nyílt kiállításon, a MOME Zugligeti úti Campusán.

A Sequences of Ideas: Shared Visions in Design című tárlat, az ösztöndíjasok harmadik bemutatkozási lehetősége, idén interaktív koncepcióval szólítja meg a közönséget, az installáció pedig a témákhoz hűen újrahasznosított anyagokból, helyi gyártással és moduláris elemekkel készült – közölte a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) csütörtökön az MTI-vel.

prae.hu

A közlemény szerint az október 16-án nyílt tárlat kurátorai, Viski Noémi és Bálint Júlia feldolgozva a korábbi évek tapasztalatait idén nyitottabb kiállítást hoztak létre. Az interaktív elemekkel gazdagított tárlat számos ponton ad lehetőséget a tárgyak megérintésére, több lapozható kiadvánnyal, filmmel igyekszik közelebb vinni a fiatal alkotók ötleteinek megértését a látogatókhoz.

A könnyű faszerkezetes installációs struktúrában változatos műfajú tárgyak jelennek meg, a ruháktól a járműkoncepción, játékkonzolon át a bútorig. Számos elem újrahasznosított anyagból készült, ezzel is tükrözve a fenntarthatóság fontosságát. A kiállítás készítői MOME-alumni alkotókkal, például Tóth Ádámmal és a Malom projekttel, vagy a korábbi építészhallgató Kopacz Hannával is együttműködtek a kiállítástervezés során.

A környezeti és társadalmi változások lekövetése mellett idén több projekt foglalkozik a digitális technológia és a mesterséges intelligencia használatának előnyeivel és hátrányaival, a mentális jóllét kutatásával – írták.

A tematikus párosítások kifejezik a generáció közös vízióit, az azonos tervezői szemléletmódokat. A sorozatszerűség a tárlaton nemcsak az egymást követő alkotások összekapcsolódó témáiban jelenik meg, hanem egy képeslapokból készített archívumfal formájában is, amely a korábbi ösztöndíjasok projektjeit mutatja be.

Stefan Lengyel nemzetközi szinten elismert tervezőművész, akinek a nevéhez fűződik többek közt a Ganz csuklós villamos és a Calypso magnetofon formaterve is. Munkáit harminc alkalommal honorálták szakmai díjakkal. Az Esseni Egyetem és a MOME Formatervező Tanszékének a vezetőjeként a német és a magyar design szakma egyik legnagyobb hatású alakjává vált.

A róla elnevezett ösztöndíjat a Moholy-Nagy Művészeti Egyetemért Alapítvány 2020-ban indította el, a program a hallgatók érdemi díjazása mellett nagy hangsúlyt fektet a résztvevők tudásának bővítésére, iparági tapasztalataik fejlesztésére, valamint a szakmai integrációra. Az elismerésben részesülők hagyományosan innovatív ötletekkel, kritikus szemléletmóddal és társadalmi felelősséggel közelítenek a kortárs dizájn kihívásaihoz.

A tárlat november 3-ig látogatható a MOME Zugligeti úti Campusán.

Négyzetes kép a leadben: MOME hivatalos oldala

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

art&design

A besorolás deficitje
Ketten Lugosi Lugo László Fotónaplójáról (1978-1982) című műve kapcsán
art&design

A tizenkettedik European Remembrance Symposiumról
Az acb Galéria Redők című tárlatáról

Más művészeti ágakról

(kult-genocídium)
Révész Emese és Sipos Fanni Amíg én oviban vagyok című könyvéről
Révész Bálint és Mikulán Dávid KIX című dokumentumfilmje a 21. Verzió Filmfesztiválon


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés