bezár
 

színház

2024. 10. 11.
Ideje van a fénynek című bemutató az Artus Stúdióban
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Ideje van a fénynek című bemutató az Artus Stúdióban Ideje van a fénynek címmel készít közös előadást a Baltazár Színház és az Artus Stúdió. A produkció, amely valós történet alapján készült, a másként látást mutatja be vak színész főszereplésével. A premiert az Artus Stúdióban tartják szombaton.

Nézni és látni vajon ugyanazt jelenti? Láthat-e az, akinek nincs szeme, lehet-e vak, akinek van? Hogyan ragadhatjuk meg a látszat mögött rejtőző valódit, lényegeset? Fontos kérdései voltak ezek Jacques Lusseyran vak írónak a XX. században, és fontos kérdései a Baltazár Színház és az Artus együttműködéséből létrejött előadásnak is, amelyet a francia író élete és két regénye inspirált.

Szkéné színház

Az Ideje van a fénynek című előadást a két társulat vezetője, Elek Dóra és Goda Gábor közösen rendezte. A valós történet alapján készült produkció főszerepét Klabacsek Dániel vak színész játssza.

A darabban mellette Kovács Panka, Keresztes Anna, Kocsi Zsófia, Kőrösi-Fehér Nándor, Medetz Attila és Szilvásy Márton játszik, a szövegeket Jacques Lusseyran és Vörös István jegyzi.

A bemutatót követően a darabot október 13-án és 16-án, valamint november 11. és 18-án is láthatja a közönség az Artus Stúdióban.

Az 1998-ban alakult Baltazár Színház az egyetlen olyan színtársulat Magyarországon, amelynek tagjai értelmi sérült, illetve látás- és mozgáskorlátozott színészek. A Baltazár egyszerre lát el művészi és társadalmi feladatot, hiszen lehetőséget teremt sérült emberek számára, hogy tehetségüket megmutassák, a nézők számára pedig, hogy megtapasztalják a bennük rejlő különleges tehetséget.

A Baltazár legfontosabb célkitűzése, hogy előadásaikkal bebizonyítsák: a sérült emberekkel kapcsolatos előítéletek átírhatók, általuk színesebb és gazdagabb a világ. A társulat társadalmi integráció lehetőségét nyújtja sérült emberek számára. Előadásaikkal – a színházszeretőkön túl – szociálisan érzékeny nézőket szólítanak meg.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Kritika a Das Rheingold és a Die Walküre előadásairól a Wagner-Napokon
színház

Podlovics Laura: Nem félünk a sötétben / Budapest Bábszínház, Kísérleti Stúdió
színház

A Fővárosi Nagycirkusz szakmai délutánjáról
avagy A spacio-temporalitás liminalitásának reprezentációja David Greig Prudenciájának Kovács D. Dániel által teremtett színpadi víziójában...

Más művészeti ágakról

Mit jelent az ifjúsági irodalom ma? – kerekasztal-beszélgetés
Dan Schoenbrun: Ragyogj TV, ragyogj!
(kult-genocídium)
Interjú Beck Tamással, a 33. Salvatore Quasimodo Költőverseny fődíjasával


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés