art&design
A koronavírus-járvány időszakában készült különleges sorozatban Mucsi Zoltán megjelenik Karl Lagerfeldként, Albert Einsteinként, Steve Jobként, Jokerként és Rambóként is, olvasható a kiállítás tájékoztatójában.
A szervezők közleménye szerint a kiállításon látható 18 portré a korábban az Európa Kiadó gondozásában megjelent, eredetileg edukatív, online fotósorozatnak szánt MUCSI12X+A TÖBBI című fotókönyv kibővített tartalma. A kiállításon a portrék mellett werkfotók is láthatók.
A tájékoztató idézi Marosi Viktor médiaalkotót, fotóst, aki arra emlékeztet, hogy a koronavírus-járvány időszaka alatt találták ki Mucsi Zoltánnal együtt, hogy a színész bújjon bele ismert, valós és kitalált karakterekbe, így hozva létre kulturális és történelmi reflexiókat. „Három hosszú napra összebútoroztunk egy fotóstúdióban, aztán a harmadik nap végén nem akartunk hazamenni. Mert jó volt együtt gondolkodni, vitázni, alkotni, főleg egy olyan időszakban, amikor az alkotás öröme luxuscikknek számított" - hangsúlyozta Marosi Viktor, hozzátéve: a Freyler Art Galériában bemutatják azokat a képeket is, amelyek végül nem kerültek be a könyvbe, valamint néhány olyan kép is előkerül, amely egy-egy karakterre adott közös interpretációjuk, játékos reakciójuk.
A fotókiállítás először Marosi Viktor szülővárosában, Békéscsabán, a Csabagyöngye Kulturális Központban mutatkozott be.
Marosi Viktor médiaalkotó, fotós, autodidakta módon kezdett el fényképezni. Fő területe a portréfotózás. Korábban L.A. Analogue címmel Los Angelesben készített utcafotóiból nyílt kiállítása, Macropolis című tárlatán a világ több nagyvárosában készült portréit mutatta be, de nagy sikert aratott a hazai politikusok portréiből álló sorozata is.
Mucsi Zoltán Jászai Mari-díjas, érdemes művész, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagja, népszerűségét Jancsó Miklós Nekem lámpást adott az Úr Pesten (1999) című filmjével szerezte, később Antal Nimród Kontroll című filmjében az ellenőrt alakította.
Kép forrása: Roadster