bezár
 

színház

2024. 08. 17.
A Fővárosi Nagycirkusz is meghívást kapott az I. Pekingi Nemzetközi Előadóművészeti Világkiállításra
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
A Fővárosi Nagycirkusz is meghívást kapott az I. Pekingi Nemzetközi Előadóművészeti Világkiállításra A Fővárosi Nagycirkuszt is meghívták az I. Pekingi Nemzetközi Előadóművészeti Világkiállításra, ahol Fekete Péter, a Nemzeti Cirkuszművészeti Központ főigazgatója fogja bemutatni az intézmény munkáját és a Budapest Nemzetközi Cirkuszfesztivált.

Augusztus 21. és 23. között rendezik meg Kínában az I. Pekingi Nemzetközi Előadóművészeti Világkiállítást (Beijing International Performing Arts Expót), amelyen a világ vezető előadóművészeti intézményei, produkciós cégei, színházai és művészeti ügynökségei mellett a Fővárosi Nagycirkusz is bemutatkozási lehetőséget kapott - áll a Fővárosi Nagycirkusz MTI-hez pénteken eljuttatott közleményében.

Szkéné színház

Mint írták, a fennállásának 15. évfordulóját ünneplő Beijing Perfoming Arts Group (BPAG) az egész világra kiterjedő előadóművészeti együttműködések és csereprogramok további fejlesztése érdekében rendezi meg a világkiállítást a Pekingi Nemzeti Stadionban.

A rendezvény a pekingi szervezők szándéka szerint meghatározó előadóművészeti esemény lesz, amelyen valamennyi kontinens vezető intézményeinek és művészeti fesztiváljainak delegáltjai bemutatkozhatnak, ezzel is erősítve a nemzetközi kapcsolatokat, új együttműködési lehetőségeket kialakítva egymással.

Az eseményen résztvevők kiemelt figyelmet szentelnek a kínai, valamint a nemzetközi cirkuszi előadóművészetek jövőbeni fejlődési irányainak meghatározására - olvasható a közleményben.

Kiemelték, hogy az I. Pekingi Nemzetközi Előadóművészeti Világkiállításon bemutatkoznak a világ meghatározó és népszerű kulturális negyedei, szórakoztató parkjai, színházai, előadóművészeti produkciós cégei, azok vezető menedzserei, valamint a kínai és nemzetközi társulatok, előadóművészeti csoportok, főiskolák, egyetemek, modern előadóművészeti formák képviselői, a kínai állami és civil kulturális és idegenforgalmi szervezetek, továbbá az előadóművészeti befektetésekkel és finanszírozással foglalkozó egyesületek.

A világkiállítás mottója: "összekapcsolódás, kölcsönös megbecsülés, integráció", amelynek célja, hogy elősegítse az előadóművészeti erőforrások kétirányú áramlását Kína és a nemzetközi művészeti-kulturális szféra között - írták.

"Hatalmas elismerést jelent a magyar cirkuszművészeti szakma számára, hogy az I. Pekingi Nemzetközi Előadóművészeti Világkiállításra a Fővárosi Nagycirkusz is meghívást és bemutatkozási lehetőséget kapott" - hangsúlyozták a közleményben, hozzátéve, hogy Fekete Péter prezentációjában elsősorban a világ öt legfontosabb cirkuszfesztiválja közt jegyzett Budapest Nemzetközi Cirkuszfesztivált és annak innovációit, a Nemzeti Cirkuszművészeti Központ oktatási és audionarrációs programjait, valamint az intézmény tudományos és muzeológiai háttérmunkáit fogja bemutatni.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Penelope Skinner: A legenda háza a Belvárosi Színházban
A tatabányai Jászai Mari Színház Hóhérok előadása a Városmajorban
[ESCAPE] – A Donkihóte-projekt az Örkény István Színház és a Városmajori Szabadtéri Színpad közös produkciójában
színház

Podlovics Laura: Nem félünk a sötétben / Budapest Bábszínház, Kísérleti Stúdió

Más művészeti ágakról

Mit jelent az ifjúsági irodalom ma? – kerekasztal-beszélgetés
Prae Kiadói nap Pécsett
gyerek

Válogatás a bábszínház adventi programjaiból


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés