bezár
 

art&design

2024. 04. 16.
Kortárs képzőművészeti fesztivál Debrecenben
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Kortárs képzőművészeti fesztivál Debrecenben Érkezik az első debreceni Art Week: a helyi önkormányzat kezdeményezésére és támogatásával a debreceni képzőművészeti kiállítóhelyek, egyesületek, művészeti iskolák és magánszemélyek összefogásával négy napon át a kortárs képzőművészetről szólnak majd a belváros kiállító- és alternatív terei - tájékoztatták a szervezők hétfőn az MTI-t.

Közlésük szerint a 21 résztvevő és támogató szervezet, illetve alkotó 17 helyszínen rendez bemutatót, kiállításokat a fesztivál idején a belvárosban. A 33. Debreceni Tavaszi Tárlat seregszemléjével egy időben és azzal összhangban május 9-12. között kiállításokkal, tárlatvezetésekkel, workshopokkal, műterembejárásokkal ünneplik a helyi képző- és fotóművészetet, valamint a debreceni vizuális művészeti képzést.

prae.hu

Az Új Városháza Galériában Móré Mihály grafikusművész centenáriumi emlékkiállítását tekinthetik majd meg az érdeklődők. Debrecen jellegzetes figurája, akinek több alkotását a Hortobágy ihlette, az idén lenne száz éves.

A Debreceni Német Kulturális Fórum belvárosi kiállító termében Széthasadó vonalsugár címmel rendezik meg Kaszás Konrád képzőművész kiállítását, a Medgyessy Ferenc emlékmúzeumban pedig rendhagyó teregetésre kerül sor. A "teregetés" módszere bevett gyakorlat a művészeti képzésben, amelynek során a diákok egymás előtt, a földre terítve mutatják be egy félév/év alatt készített munkáikat - ismertették a szervezők.

A MODEM Project Space keretében Balogh Kristóf József képzőművész kiállítását rendezik meg: a debreceni születésű, jelenleg Budapesten élő és dolgozó képzőművész első intézményes egyéni kiállítását valósítja meg, amely a MODEM újonnan induló projektterében lesz látható.

A Piac utca 69. szám alatti kiállítótérben Almásy Aladártól Velényi Rudolfig címmel a debreceni művészek kerülnek fókuszba: a városban élő Kiss-Nagy gyűjtőpár csaknem harminc éve gyűjt 1949-től napjainkig datált képzőművészeti alkotásokat, de a gyűjteményükben találhatók kiállítási katalógusok, művészeti folyóiratok és plakátok is. Az Art Weekre rendezett tárlatukon debreceni és a városhoz kötődő művészek munkáiból válogatnak. Műveinek bemutatásával megemlékeznek Burai István képzőművészről is, halálának hetedik évfordulója alkalmából.

A Partium Házban Mi a Nap? címmel rendezik meg Csorján Melitta, Székelyhídon született festőművész kiállítását, a Széchenyi utcai Új Galériában pedig 31 kiállító mutatkozik be a Debreceni Képzőművész Céh Egyesület kollázskiállításán - jelezték a szervezők, hozzátéve: a Bényi Galériában a 33. Debreceni Tavaszi Tárlaton a képző-, fotó- és iparművészetet hivatásszerűen művelő helyi, vagy elszármazott alkotók munkái láthatók.

Közölték azt is, hogy a Pásti utcai Zsinagóga Galériában Égő áldozat címmel mutatnak be válogatást a debreceni grafikusművészek munkáiból.

Kép forrása: a debrecen.hu weboldala

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

art&design

Mihai Barabancea: Cyborg Dolphin Tears kiállítás és könyvbemutató
Megnyitószöveg blanche the vidiot és Palik Eszter "Norma" című kiállításához
art&design

Farkas Tiffany megnyitóbeszéde Ernszt András és Körei Sándor 'Longing for Gaia' című kiállításán
Kurátori bevezető

Más művészeti ágakról

Jegyzetek Schillinger Gyöngyvér Rohadjon meg az összes című regényéről
irodalom

Sajtótájékoztató az Esterházy alkotóház alakulásáról
Kotányi Attila Éberen kutató élet könyvét mutatták be a Nyitott Műhelyben
A Rémségek kicsiny boltja a Pesti Színházban


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés