irodalom
Hörcher Eszter 1984-ben született Budapesten; a Pázmány Péter Katolikus egyetem BTK-án végezte tanulmányait esztétika és művészettörténet szakon. Jelenleg a PPKE doktorandusza és a budapesti Holokauszt Múzeum munkatársa.
A közel félszáz szerző kötetéről készült írások olyan témákat járnak körül, mint az emberi lét mélypontjai, egzisztenciális-és sorshelyzetek, az egyén és közössége kapcsolata, viszonya, rejtett és kifejezett párbeszédei, mely az egyéntől a társadalmi keretekig kalauzolja el az olvasót és az elemzőt egyaránt.
A tartalomjegyzék címei témamegjelölők is, ezekben olyan fő kérdésköröket találunk, mint a Fikció és utópia, ahol a szerző többek között Temesi Ferenc, Makai Máté és Petrik Iván műveit vizsgálja; a Hármas határozó részfejezet alatt Pollágh Péter, Nemes Z. Márió és Orcsik Roland művei szerepelnek.
Mindezek mellett, a teljesség igénye nélkül olyan szerzők műveiről olvashatók elemzések a kötetben, mint Krusovszky Dénes, László Noémi, Áfra János, Jász Attila, Bodor Ádám, Petőcz András és Tóth Krisztina.
A könyv bemutatója 2023. november 16-án, csütörtökön 18 órakor lesz a veszprémi Művészetek Háza S-Stúdiójában (a Csikász Galéria fölötti emeleten).Hörcher Eszterrel, a könyv szerzőjével Fenyvesi Ottó és, Kilián László szerkesztők beszélgetnek.
További indformáció a Vár Ucca Műhely Facebook-oldalán