art&design
Kertész Lilla felidézte, a központ megnyitása óta hangsúlyt fektet arra, hogy egyedi kiállítások formájában rendszeresen bemutassa egy-egy kortárs alkotóművész munkásságát. Nagy Gábor, Hérics Nándor, Aknay János és más rangos kortárs alkotók után most Sárkány Győző grafikus életművéből összeállított válogatást láthat a szecessziós palota közönsége.
A művész évtizedek óta elismert és aktív szereplője a hazai képzőművészeti életnek. Az autonóm grafika mellett könyvillusztrációval is foglalkozik; a HUNGART Egyesület elnökeként, a Magyar Alkotóművészek Országos Egyesületének alelnökeként művészi tevékenysége mellett szervezői és közösségépítői munkája is kiemelkedő.
Sárkány Győző teljes életművében végigvonul - kísérletező attitűdjének megfelelően - a világ jelenségeire nyitott kíváncsiság, amely a rácsodálkozás képességével és a kielégíthetetlen tudásvággyal kiegészülve hozza létre művészete intellektuális alapját. A művész az 1980-as évek óta alkot, és már kezdetben függetlenítette magát a szakmai kötöttségek béklyóitól, s mindig szabadon kezelte az autonóm és alkalmazott grafika, a festészet, a fotó, illetve a plasztikai kifejezésmód eszköztárát.
Ennek köszönhetően az elmúlt évtizedek alatt teljességgel egyéni stílust alakított ki, melyben a szürrealizmustól a pop artig, a reneszánsz grafika nagymestereitől a kortárs művészet inspiráló hatásáig, nagyívű, összetett vizuális rendszerben fejti ki sokszínű tevékenységét. A dolgok felszíne mögé hatolás képessége, a biztos szakmai alap és a művek professzionális kidolgozása együtt alakítja munkáinak egyedülálló képi világát.
A tárlat megnyitóján mutatják be az életmű-kiállítást és Sárkány Győző munkásságát bemutató kötetet, melyet D. Udvary Ildikó művészettörténész, a Pesterzsébeti Múzeum igazgatója szerkesztett.