irodalom
Mi a legfontosabb az életben? Mi a pénz? Mi a közös a popzenében és a terrorizmusban? Elment-e Isten zuhanyozni, és azért nem hall minket?
Jelena Glazova új verseskötetében válaszokat keres társadalmunk legégetőbb kérdéseire, miközben merít a popkultúrából, filozófiából, buddhizmusból, s persze vallás és politika éktelen lármájából. Végül mindig ugyanoda jut vissza: az erőszakhoz. Nem elégszik meg látszatválaszokkal: nem kíméli a humanizmust és a feminizmust sem, tömör és erőteljes képeivel kíméletlenül odacsap, hogy megrengesse létezésünk alapzatát, amelyről azt gondoltuk, kikezdhetetlen. Folyamatosan rákérdez az emberi nyelv és kommunikáció ellentmondásos viszonyára, hiszen „a terjengősség és a jelentés hiánya hirtelen belülről öl”.
Teszi mindezt egy olyan világban, ahol a halál edzőterembe megy és társkereső applikációban küldözget magáról képeket, Isten pedig nem válaszol többé semmire.
Fordította Kiss Orsolya, szerkesztette Péczely Dóra, a borítót Szabó Imola Julianna készítette, a szerző fotója önarckép.
A szerző a Budapesti Nemzetközi Könyvfesztiválon dedikálja a könyvét szeptember 29-én a Prae Kiadó standjánál, majd 30-án, 20 órától a Kis Présházban (1111 Budapest, Bartók Béla út 44) lesz a könyvbemutató.
A kötet előrendelhető a Prae Kiadó webshopjában.
Előző kötete, a Sóvárgás kedvezménnyel megvásárolható szintén a kiadói webshopban, vagy a Kis Présházban.