art&design
Az MDDÜ a korábbi Young Talents és a Magyar Mentorprogramok tapasztalataira alapozva hozta létre a Talents Mentorprogramot, amely a pályakezdő, fiatal tehetségeket segíti elméleti és gyakorlati tudással a márka- és karrierépítés, a fenntarthatóság és az innováció témaköreiben, valamint az üzleti élet területein - tájékoztatta az MTI-t hétfői közleményében az ügynökség.
Mint írják, a szakmai zsűri a divat- és formatervezés területéről öt-öt fiatalt választott ki. A program idén januárban kezdődött: első részében a mentoráltak workshopok keretében ismerkedhettek meg a márkaépítéssel, a média és a divat/design kapcsolatával vagy a nemzetközi logisztika kihívásaival, majd tematikus szakmai napokon és kerekasztal-beszélgetésen vehettek részt olyan témákban, mint karrierutak és iparági lehetőségek, az innováció és fenntarthatóság - olvasható a közleményben.
A tájékoztató szerint a program kiemelt része volt a kéthetes szakmai gyakorlat, amelynek helyszíneit az MDDÜ-vel partnerségben álló vállalkozások - az Europa Desing, a FabLab, a Glamour, a Kézmű, a LumoConcept, a Nanushka, a Viaplant és a Zsigmond biztosították.
A résztvevők projektzáró prezentációk keretében számoltak be a program során szerzett tapasztalataikról és élményeikről. A mentorprogram egyéni karrierfókuszú beszélgetésekkel zárult, ahol a szervezetfejlesztő szakember személyesebb kérdésekben is segítette a mentoráltakat - összegez a közlemény.
"A Talents Mentorporgram kiemelt célja, hogy a résztvevők megismerjék a tervezésen felül a kreatívipar további lehetőségeit, ami a kapcsolódó karrierutakra ösztönözheti őket" - idézi a közlemény Forintos-Szűcs Anitát, a Magyar Divat & Design Ügynökség általános vezérigazgató-helyettesét.
Mint írták, a Talents Mentorprogramot ősszel várhatóan újra meghirdetik.