zene
Az idén átkeresztelt Coca-Cola SZIN-en, a legnagyobb nyárzáró fesztiválon koncertezik majd mások mellett a 30y, az Analog Balaton, a Bëlga, a Blahalouisiana, a Bohemian Betyars, a Budapest Bár, az USA-ból érkező Layton Giordani, a Csaknekedkislány, az Elefánt, az Esti Kornél, a Fish!, Ganxsta Zolee és a Kartel, a Hiperkarma, az Ivan & the Parazol, a Magna Cum Laude, a New Level Empire, az Ocho Macho, a Parno Graszt és a Supernem is.
Az augusztus 23-án kezdődő fesztiválon fellépő hazai zenei közönség kedvencek és feltörekvő tehetségek mellett alakulóban van egy virtuális csapat is, amit a SZIN és a zoojamNFT közössége hoz majd létre.
A SZIN története 55 évvel ezelőtt 1968-ban indult. Pontosabban már 1964-ben volt egy előfutára, ekkor ugyanis Szegedi Ifjúsági Karnevál néven szerveztek a Tisza-parti városban egy egynapos bulit, javarészt akkor még szegedi fellépőkkel.
1968-ban azonban az akkori állampárt ifjúsági szervezete, a ma már csak a történelemkönyvekből ismert KISZ felkarolta az eseményt és elindult a Szegedi Ifjúsági Napok, egy többnapos fesztivál, melyre több ezer fiatal érkezett szerte az országból. A szabadság és az önfeledt fesztiválérzés varázsa hamar futótűzként terjedt a fiatalok között és felszálló pályára állt a SZIN, a hazai fesztiválok előfutáraként, nem mellesleg a Woodstockot is egy évvel megelőzve.
A rendszerváltás azonban elsodorta a KISZ-t, vele együtt az ifjúsági rendezvényeket is. A SZIN-t Szurdi Zsolt, a szegedi Rock Klub egykori vezetője karolta fel, és próbálta életben tartani különböző helyszíneken, mintegy tíz évig, de támogatás hiányában a szervezők a végén már képtelenek voltak megrendezni az eseményt. 2002-ben azonban a városvezetés mentőövet dobott a SZIN-nek, és felélesztette a fesztivált, amely helyszíne a Partfürdő lett. A hazai zenekarok már számoltak a szegedi bulival, majd lassan felfedezték azt a nemzetközi fellépők is.
Kép: szin.org