bezár
 

film

2023. 04. 20.
“Rajtunk múlik a jövő” rövidfilmverseny diákoknak
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
“Rajtunk múlik a jövő” rövidfilmverseny diákoknak Rajtunk múlik a jövő címmel rövidfilmversenyt hirdet diákoknak az Emberi Jogok Egyetemes Nyilatkozatának 75 éves évfordulóján az ENSZ bécsi Információs Szolgálata - áll a szervezet szerdai, az MTI-hez eljuttatott közleményében.

A versenyre minden 10 és 20 év közötti diák nevezhet, egyedül, vagy osztályával közösen olyan rövidfilmekkel, amelyeket az Emberi Jogok Egyetemes Nyilatkozatának cikkei ihlettek. A rövidfilmek hossza legfeljebb 3 perc lehet, egyéb megkötés nincs.

prae.hu

A versenyre szeptember 12-ig lehet nevezni a schulfilmprojekt@thishumanworld.com e-mail címen, a kész filmeket november 10-ig kell megküldeni ugyanerre a címre. A regisztrációnak tartalmaznia kell az iskola nevét és címét, az iskolai kapcsolattartó személy nevét és elérhetőségét, a film elkészítésében részt vevő diákok korát és számát.

A versenyt a bécsi ENSZ Információs Szolgálat (UNIS Vienna) az ENSZ Menekültügyi Főbiztosság (UNHCR) ausztriai irodája és Bécs városának európai és nemzetközi ügyekért felelős ügyvezető irodájának támogatásával, valamint a cseh, a lengyel, a magyar, az osztrák, a szlovák, a szlovén és a török iskolákkal együttműködésben hirdeti meg - áll a közleményben.

A beérkezett alkotásokat nemzetközi zsűri értékeli, a nyertes rövidfilmet bemutatják a november 30. és december 10. között Bécsben megrendezendő "this human world" nemzetközi filmfesztiválon.

75 évesek az emberi jogok

  • Mit jelentenek az emberi jogok számodra, valamint a jövőd és a közös jövőnk szempontjából?
  • Hogyan állsz ki az emberi jogokért?
  • Hogyan támogathatjuk azokat az embereket, akiknek el kellett menekülniük otthonaikból és, akiknek megsértették emberi jogait?
  • A Nyilatkozat melyik cikke volt hatással az életedre?
  • Miért annyira fontos az Emberi Jogok Egyetemes Nyilatkozata?
  • Melyik cikkről tudnál mesélni/készíteni egy rövidfilmet?

 

További információ a az alábbi linken megtekinthető.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

A 12. Primanima mint a magány és társadalmi kritika tükre
Till Attila: És mi van Tomival?
Interjú Szilágyi Zsófia filmrendezővel Január 2. című filmjéről
Kis Hajni filmjeiről – részlet a szerző megjelenés előtt álló könyvéből

Más művészeti ágakról

gyerek

Marék Veronika kapta a Magyar Gyermekkultúra Mestere Díjat
art&design

A besorolás deficitje


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés