bezár
 

színház

2023. 03. 23.
Tájképek és tánc
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Tájképek és tánc Szombaton mutatja be legújabb darabját a Duna Táncműhely Tájképek címmel a Nemzeti Táncszínházban; az előadásban a tánc legkülönbözőbb területéről érkező művészek szerepelnek.

Egy tájkép különböző korok lenyomatait őrzi, koncentrálódik benne az ábrázolt táj múltja és jelene, a természet adta letisztult formák. Elmondható ez a táncos testéről is, amelyre a művész élettapasztalatai kifejezetten jótékony hatással bírnak: életenergiáit felerősítik, koncentráltabbá és kifejezőbbé teszik. Eltűnnek belőle a felesleges mozdulatok, sallangmentessé válik, különleges esztétikai értékre tesz szert.

Szkéné színház

A Duna Táncműhely előadásában a tánc legkülönbözőbb területéről érkező, már hosszú évek óta a szakmában dolgozó művészek szerepelnek, a más-más műfajban alkotó táncosok teste más-más tájképet festhet a színpadon.

A Tájképek című előadáshoz az alkotók olyan kiemelkedő koreográfusok munkáiból nyertek inspirációt, mint Pina Bausch és Jirí Kylián, akik sokat tapasztalt, már nem aktív táncművészekkel készítettek darabokat, hiszen rájöttek arra, milyen mély kifejezőképesség rejlik az öregedő testben. A Duna Táncműhely új bemutatója szintén azt kívánja igazolni, hogy a táncos létnek nem feltétele a fiatalság - olvasható a közleményben.

Március 25-én a Nemzeti Táncszínház színpadán 19 óra 30 perctől látható az új produkció. Az előadók között van Bonifert Katalin, Lőrinc Katalin, Ertl Péter, Kakuk Pál és Katona Gábor. A darab zeneszerzője ifj. Csoóri Sándor, a koreográfus-rendező Juhász Zsolt.

Kép forrása: a Duna Táncműhely hivatalos Facebook-oldala

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

A Rémségek kicsiny boltja a Pesti Színházban
Molière A mizantróp című darabja az RS9 Színházban
színház

KristofLAB „Artificial Paradise” című kiállítása a MAMŰ Galériában

Más művészeti ágakról

Steven Soderbergh: Fekete táska
gyerek

A fák bűvös birodalma – Boszorkányos erdei küldetés a Vajdahunyadvárban
irodalom

Beszámoló a Margó utolsó napjáról
Vajon tényleg Babits egyik költeménye ihlette Weöres Bóbita-versét?


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés