art&design
Bár alkotói stílusuk teljesen eltérő, helyzetük hasonlósága lehetővé tette a Similar stories című közös kiállítást létrejöttét. Fajgerné Dudás Andrea figurális festészetével és performanszaival döbbenti meg a nézőt Horváth Lóczi Judit pedig absztrakt munkáival fejezi ki magát, a jelenlegi témájuk viszont közös. Bár elcsépeltnek tűnhet a kérdés, hogy hogyan lavírozhat sikeresen egy nő az anyaság és a munka között, a válaszok még mindig újdonsággal szolgálnak. Hét témán keresztül mutatják meg saját tapasztalatikat és szerepüket a társadalomban.
A művészek általuk meghatározott szabályok szerint alkottak az elmúlt hónapokban (hét fogalom, azonos képméret). A kiállítás előtt ők sem látták egymás munkáját, így csak a látogatókkal együtt szembesültek kísérletük eredményével. Milyen különbségek vagy kapcsolódási pontok jönnek létre, két ennyire különböző vizuális kifejezésmóddal azonos témák mentén?
A kérdések között felvetődik például, hogy hogyan birkózik meg egy alkotó anya a szerepei ütközése miatt érzett lelkiismeret-furdalással, akár egy ilyen kiállításra való készülés során? Milyen helyzetben lennének, ha férfinak születtek volna? Hol vannak a női empátia határai? Milyen előítéletek vannak az anyai közösségen belül?
Fajgerné Dudás Andrea és Horváth Lóczi Judit rengeteg anya kérdéseire keresi a választ, miközben feldolgozzák előttünk személyes megéléseiket és női szerep komplexitásait. A tárlat március 24-ig tekinthető meg a The Space Contemporary Art Galleryben. Nem csak nőknek.
A kiállításhoz programok is kapcsolódnak, ma február 21-én 18 órakor kezdődik az Artist Talk. Március 8-án 18:30-tól tart tárlatvezetést Winkler Nóra és Topor Tünde, március 24-én pedig tárlatvezetés és finisszázs.