bezár
 

art&design

2022. 12. 07.
Csaknem ötmillió forintért kelt el egy magyar üveggyűjtemény
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Csaknem ötmillió forintért kelt el egy magyar üveggyűjtemény Csaknem ötmillió forintért kelt el egy üveggyűjtemény azon az online árverésen, amelyet vasárnap este rendezett meg az Antikvárium.hu portál.

Az egyedinek számító online üvegárverésen a gyűjtemény leghíresebb és az árverés legmagasabb kikiáltási árról induló darabja egy Tiffany Favrile váza volt, amelyért majdnem négy és fél millió forintot fizettek.

prae.hu

Johann Loetz Witwe üvegművei is a szecesszió kiemelkedő példái közé tartoznak. A Loetz csiszolt kristály mindig is különlegességnek számított egyedi tisztaságával és színeivel. A múlt század húszas éveiből származó Loetz lüszteres pappillon üvegváza 471 ezer forintért kelt el, egy százéves Kralik szecessziós üveg vázáért 420 ezret, egy másik Kralik-darabért, egy millefiori vázáért pedig 311 ezer forintot fizettek.

A kiemelkedő tételek között szerepelt még Rudolf Hlousek art deco üvegtervező művész 1930-as években készült vázája, amely 400 ezer forintért talált gazdára.

A kép forrása: thesprucecrafts.com (Tiffany Favrile)

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

art&design

Vetlényi Alma kiállítása a Liget Galériában
Interjú Molnár Judit Lillával
art&design

KristofLAB „Artificial Paradise” című kiállítása a MAMŰ Galériában
art&design

Farkas Tiffany megnyitóbeszéde Ernszt András és Körei Sándor 'Longing for Gaia' című kiállításán

Más művészeti ágakról

Bogdán Viki mesekönyve diszlexiás gyerekeknek
Kotányi Attila Éberen kutató élet könyvét mutatták be a Nyitott Műhelyben
Ilyen volt a Margó első napja
irodalom

Andris Kalnozols: Szólíts Naptárnak – a kötetbemutatóról


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés