film
A tölgyfák az európai kultúrában már több ezer éve jelentős szerepet játszanak, az istenek fájaként tisztelte és tiszteli több nép, méltóságteljes megjelenése, barázdált kérge, jellegzetes levele és lombkoronája miatt hazánkban is különleges helyet tölt be a természetszeretők szívében.
Az akció célja, hogy a nyilvánosság felfigyeljen az erdők természetvédelmének fontosságára, és nőjön az emberek érzékenysége az erdők biológiai sokfélesége iránt. Ez a sokféleség ugyanis szükséges az erdők regenerációjához, valamint a mikroélőhelyek helyreállításához. Így túlélhet és növekedhet a védett erdei élőlények állománya is.
A túrázók talán nem tudják, hogy a tölgyek mennyi állatnak biztosítanak élőhelyet.
A tölgy törzse és ágai otthont nyújtanak mókusoknak, madaraknak és bogaraknak, gyökereinél egerek és gombák húzzák meg magukat. Termése élelmet biztosít, a körülötte lévő avar fekvőhelyet ad az arra járó vaddisznóknak, sünöknek és rókáknak. A fa számos állatnak a túlélést jelenti, lombja védelmet nyújt a zord időjárás ellen és búvóhelyet a ragadozók elől. A tölgy óv és ad, így válik az erdő központi alakjává.
A film több évszakon át követi a magányos óriás életét, és emlékezteti a nézőt a természet csodáira.
Az Erdőmentők közérdekű célokat megvalósító, közhasznú alapítvány, melynek elsődleges feladata az erdők és a vadvilág védelme és sérüléseinek helyreállítása. Küldetésük, hogy segítsenek a természetnek begyógyítani a civilizáció ejtette fájdalmas sebeket.
A tölgy – Az erdő szíve első budapesti vetítésére már most elkezdődött a jegyelővétel. A film premier előtt látható az Uránia Nemzeti Filmszínházban október 22-én, szombaton 16:30-kor.
A film A Vándormozi közreműködésével – az esélyteremtés jegyében – eljut olyan magyarországi településekre is, ahol nem működik mozi. Így a Mozinet, az Erdőmentők és A Vándormozi együttműködésében a film vetítésére akár iskolákban is sor kerülhet, szervezett formában.
Forrás: Mozinet