film
A műfajiság fogalma egyidős a film születésével. Már a filmgyártás hajnalán felmerült az elkészült alkotások kategorizálásának, egy olyan szempontrendszer kialakításának az igénye, amely révén a nézők könnyebben tájékozódhatnak a filmek sokasága között, és segítséget kaphatnak az ízlésükhöz legközelebb álló alkotások kiválasztásában.
A Filmanatómia-sorozat nyolcadik kötete a filmműfajok társadalomtörténeti áttekintésével foglalkozik. Olyan népszerű zsánerekről esik benne szó, mint a vígjáték, a sci-fi, a fantasy, az akciófilm, a katasztrófafilm, a kalandfilm, a képregényfilm és a háborús film. Valamennyi műfajnak több évtizedes történetisége van, nagyszámú filmpéldával a múltból és jelenből egyaránt. A kötet átfogó képet kíván nyújtani a tárgyalt műfajok társadalomtörténetéről a kezdetektől napjainkig.
A Chaplintől Pókemberig – Filmműfajok társadalomtörténete a Filmanatómia-sorozat korábbi könyveihez hasonlóan ezúttal is értő közönség és a műkedvelő laikus számára egyaránt olvasmányos és szórakoztató formában, számtalan ismert film segítségével kívánja bemutatni és a nézőhöz/olvasóhoz közelebb hozni a manapság legnépszerűbb, legismertebb filmműfajokat.
A kötet szerzője, Dr. Kárpáti György, habilitált egyetemi oktató, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem adjunktusa, a Filmanatómia-sorozat szerkesztője, több filmes kötet szerzője, szerkesztője. Fő kutatási területe a műfaji film.
A Chaplintől Pókemberig – Filmműfajok társadalomtörténete a nagy könyvesbolt-hálózatokban és alternatív terjesztőhelyeken egyaránt kapható 3990,- forintos áron.
A filmvetítésekkel egybekötött rendhagyó könyvbemutatóra a szerző jelenlétében és közreműködésével, szeptember 16-án, csütörtökön 17 órai kezdettel kerül sor az Art+ Cinemában (1073, Budapest, Erzsébet körút 39.), amelyen a Chaplintől Pókemberig könyv akciósan vásárolható meg.
Forrás: Filmanatómia