bezár
 

art&design

2022. 06. 25.
Megnyílt a Táblaképfestészeti Biennále Szegeden
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Megnyílt a Táblaképfestészeti Biennále Szegeden Megnyitott a kortárs magyar festészetet reprezentáló XIX. Táblaképfestészeti Biennále a szegedi Reök-palotában pénteken.

Nátyi Róbert, a kiállítás kurátora az MTI-nek elmondta, a biennále az ország egyik legjelentősebb kortárs képzőművészeti seregszemléje. Ezt mutatja, hogy 2008-tól, amióta a Szegedi Nyári Tárlattal váltva a Reök-palotában rendezik a kiállítást egyre élénkebb az alkotók érdeklődése a biennále iránt.

prae.hu

Idén több mint hatszáz jelentkező művei közül 120 - az elmúlt két évben készült - festményt válogatott be a tárlatra a zsűri. Ennek az erős szelekciónak is köszönhető, hogy egészen következetes és érdekfeszítő lett a kiállítás anyaga, amely valóban reprezentálja a kortárs magyar festészet élmezőnyét - közölte a művészettörténész.

A pályázó művészek mellett meghívott alkotók is szerepelnek műveikkel a nagyszabású képzőművészeti találkozón - köztük a hazai festészet olyan neves képviselői, mint Váli Dezső, Vojnich Erzsébet, Ázbej Kristóf, Serényi H. Zsigmond, Verebics Katalin, Sejben Lajos, vagy a XVIII. Biennále fődíját elnyert Czene Márta.

A rendezés során törekedtek arra, hogy megőrizzék a Táblaképfestészeti Biennáléra évtizedek óta jellemző stíluspluralizmust és sokszínűséget. A tárlat történetében előfordultak olyan évek, amikor a beadott művek között vagy a zsűri szelekcióját követően az absztrakt különböző árnyalatai vagy éppen a figuratív alkotások kerültek többségbe, idén nagyjából egyensúly van a stílusirányzat között. A kiállítás rendezőelve is ezt tükrözi, a szecessziós Reök-palota egyik emeletén a figurális alkotások, a másikon az absztrakt művek kaptak helyet.

A Táblaképfestészeti Biennálét 1983 óta szervezik meg Szegeden. A kiállítást immár nyolcadik alkalommal rendezik meg a Reök-palotában.

 

Kép forrása: https://www.facebook.com/reokszeged/

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Megnyitóbeszéd Augusztinyi Fruzsina kiállításához
art&design

keresztes zoltán underdogimages fotóalbumának bemutatója
art&design

Borsos Lőrinc Neo Inertia című kiállítása
Egy mozgástanulmány

Más művészeti ágakról

Bemutatták Ungár Péter Ismétlődő eltévedés című kötetét, Prae Kiadó, 2025
irodalom

Sajtótájékoztató az Esterházy alkotóház alakulásáról
gyerek

A fák bűvös birodalma – Boszorkányos erdei küldetés a Vajdahunyadvárban


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés