bezár
 

art&design

2022. 06. 18.
Vezetések, előadások, UV-lámpás séta az ELTE Természetrajzi Múzeumban
Múzeumok éjszakája: az ELTE Természetrajzi Múzeum 20. születésnapját ünnepli
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Vezetések, előadások, UV-lámpás séta az ELTE Természetrajzi Múzeumban Vezetésekkel, előadásokkal, UV-lámpás sétával, gyermekfoglalkoztatóval és egyéb programokkal várja a látogatókat a Múzeumok éjszakáján, június 25-én a 20. születésnapját ünneplő ELTE Természetrajzi Múzeum az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) lágymányosi campusán.

A ELTE Biológiai és Őslénytani Kiállítása, Ásvány- és Kőzettára, valamint Matematikai Tára 2002-ben leltek új otthonra az egyetem lágymányosi campusán. Azóta is mind az egyetem büszkeségei, amelyek a laikusokat is vonzzák - hangsúlyozta a múzeum pénteki jubileumi ünnepségén Borhy László, az ELTE rektora.

prae.hu

Kacskovics Imre, az ELTE Természettudományi Kar dékánja hozzátette: nem csupán látogatóként, de kutatóként, oktatóként is nagy élmény sétálni a múzeum gyűjteményeiben.

Az ünnepséget megelőző sajtótájékoztatón a múzeum munkatársai a gyűjteményeket bemutatva kiemeltek néhány itt őrzött, különleges műtárgyat. Ilyen például az összesküvés áldozatául esett Árpád-házi herceg, Macsói Béla karddal összevagdalt koponyája, az első Földön kívüli eredetűként azonosított kőzet, egy pallasit meteorit vagy a matematikai érettségi feladatok gyűjteménye 1893-ból.

Elmondásuk szerint a Biológiai és Őslénytani Kiállítás csontvázakon és koponyákon, anatómiai preparátumokon, nedves készítményeken, kitömött példányokon, muzeális szemléltető táblákon keresztül idézi meg az élővilágot, többek között a Magyarország területén felfedezett dinoszauruszfajokat.

Az Ásvány- és Kőzettár kiállítása a ma ismert mintegy 5500 ásványfaj ötödét mutatja be 19. század végi, klasszikus múzeumi környezetben; gyakori fajokat és világritkaságokat egyaránt.

A Múzeumok éjszakáján az ELTE lágymányosi campusára látogatókat egész nap gyermekfoglalkoztató kézműves programok várják. Berg Judit személyesen olvas fel meséiből, lesz Lengemesék mozizás, majd közös barangolás is a gyűjteményben.

Az Optikai csalódások, matematikai vigasztalások programok egyszerre mutatják meg, hogyan működik az emberi agy és a matematika, a Múlt és Jövő találkozása: modern vizsgálati eljárások az antropológiában című előadás pedig az antropológiai és paleopatológiai kutatások új távlatait ismerteti meg.

A Zoocsodák foglalkozásokon megtudható például, milyen állat rejtőzik a legendás egyszarvú mögött vagy hogy miként keletkezik az igazgyöngy és a bíborfesték; az Ásványok az éjszakában című UV-(zseb)lámpás vezetés pedig az Ásvány- és Kőzettár világító ásványait mutatja be.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Ketten Lugosi Lugo László Fotónaplójáról (1978-1982) című műve kapcsán
Kulturális hanyatlás?
A Present Eye Looking to the Past című kiállításról
(Súlyosan elfogult vélemény)

Más művészeti ágakról

gyerek

Marék Veronika kapta a Magyar Gyermekkultúra Mestere Díjat
Matthäus Wörle Ahol régen aludtunk és Miklós Ádám Mélypont érzés című dokumentumfimje a 21. Verzió Filmfesztiválon
Révész Emese és Sipos Fanni Amíg én oviban vagyok című könyvéről


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés