zene
Idén ötödik alkalommal rendezik meg az Artisjus a Dalszerző Expót, ahol a résztvevők angol és magyar nyelvű előadások mellett specifikus workshopok és mesterképzések közül válogathatnak. A programokon külföldi szakemberekkel és hazai szerzőkkel is lehet találkozni. A rendezvénysorozatot 2018-ban indította el a szerzői egyesület azzal a céllal, hogy kimondottan a dalok szerzőinek kínáljon fejlődési és kapcsolatépítési lehetőséget.
A négynaposra bővült DEX-en hétfőn a zeneszerzésé, kedden a szövegírásé, szerdán a produceri munkáé lesz a főszerep, míg a csütörtöki nap a dalszerzői kollaborációkról és a zeneipari kapcsolatok építéséről fog szólni. A kis létszámú programok résztvevői személyesen is bemutatkozhatnak a hazai és külföldi szerzőknek: lehetőségük lesz az eddig fiókban rejtegetett dalaikról kikérni az élvonalbeli dalszerzők szakmai véleményét.
A rendezvényen ott lesz a Dal 2020 győztes dalának (Mostantól) szerző-előadója, Rácz Gergő, aki akusztikus gitárral a kezében szedi ízekre saját szerzeményeit. Müller Péter Sziámi a dalszövegírás alaphelyzeteit (szövegre zene, zenére szöveg) veszi górcső alá, a Megasztárban 15 évesen ismertté vált Hien az Egyesült Államokból érkezik előadni a művészi profilváltásról és a rebrandingről. Az énekes, dalszerző Brooklynban a Berklee Egyetemen tanult és független művészként futott be karriert.
Szintén jelen lesz a DEX-en a dalszerzés és a stúdiómunka fázisait bemutató műsor, a Dalfutár két producere, Hajós András és Jeli András. Ők arról beszélnek például, hogy műsorkészítőként mekkora hatásuk van a készülő dalokra. Külföldről többek között Pascal Oorts érkezik: a belga producer-dalszerző interaktív workshopján tíz pontban mutatja be, mitől emelkedhet ki egy dal az átlagos szerzemények közül.
A négyzetes kép forrása: Dalszerző Expo facebook oldala