bezár
 

art&design

2022. 04. 09.
Közös tér - Szombaton nyílik a II. Ipar- és Tervezőművészeti Nemzeti Szalon
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Közös tér - Szombaton nyílik a II. Ipar- és Tervezőművészeti Nemzeti Szalon Tíz formatervezési szakterület elmúlt öt évben elért eredményeit tekinti át Közös tér címmel a II. Ipar- és Tervezőművészeti Nemzeti Szalon, amely szombaton nyílik meg Budapesten, a Műcsarnokban.

A kiállítás pénteki sajtóbejárásán Szegő György, a Műcsarnok művészeti igazgatója elmondta: a tárlaton alapvetően az elmúlt öt évben született kiemelkedő alkotásokat szeretnék bemutatni, azonban néhány olyan jelentős alkotást is kiállítanak, amely a 2017-ben rendezett I. Ipar- és Tervezőművészeti Nemzeti Szalon programjába már nem fért bele.

prae.hu

A világ nagyon dinamikusan változik, a digitális média jelenléte pedig egyre összetettebbé, átfogóbbá, komplexebbé teszi az iparművészet műfajait, ez a folyamat a tárlaton is tetten érhető - tette hozzá Szegő György.

Szilágyi B. András, a kiállítás kurátora emlékeztetett arra, hogy az iparművészet mintegy 16-18 műfajra osztható fel, melyek határai nehezen határozhatók meg, ezért a kiállításon Arisztotelész Kategóriák című művét hívták segítségül, hogy a látogatók megérthessék a közös térben lévő "kimondható dolgok" természetét.

A tárlaton több mint 300 alkotó 10 művészeti területen (kerámia, ötvösség, belsőépítészet, tervezőgrafika, ipari formatervezés, üvegművészet, textiltervezés, posztindusztriális design, animáció és autonóm művészet) létrehozott munkáit tekinthetik meg az érdeklődők, a használati tárgyaktól a képzőművészeti kísérletekig. A tárlaton ezen kívül az elhunyt mesterek hatásait is bemutatják - tette hozzá Szilágyi B. András.

A kurátor kiemelte, hogy az ENSZ 75. közgyűlésén meghozott döntés nyomán 2022 az üveg nemzetközi éve, ezért a tárlaton teljesen elkülönülő kurátori koncepcióval és kiemelt hangsúllyal jelenik meg az Üveg Kiállítás.

A Műcsarnok által felkért kurátor, Szilágyi B. András munkáját társkurátorként Balogh Eleonóra, szaktanácsadóként pedig Ducki Krzysztof, Fusz György, Harmati Hedvig, Kálmán László, Liszka Tamás, Szenes István és Tóth Fruzsina segítette.

A kiállítás megvalósításában a Műcsarnok szakmai együttműködő partnere a Bohus-Lugossy Alapítvány a Kortárs Üvegművészetért.

A kortárs magyar iparművészet és design friss eredményeit összefoglaló első szalont öt éve, 2017-ben rendezte meg a Műcsarnok, akkor 208 alkotó munkáinak bemutatásával.

A négyzetes kép forrása: https://phenomenon.hu/kozos-ter-ii-ipar-es-tervezomuveszeti-nemzeti-szalon-2022/

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

(Súlyosan elfogult vélemény)
A teremtett „képzelet” határtalansága
art&design

Enyedi Zsolt a Szófiai Liszt Intézet rezidenciaprogramján rendezett kiállításáról

Más művészeti ágakról

Gimesi Dóra: Amikor mesélni kezdtek a fák
Kritika a Das Rheingold és a Die Walküre előadásairól a Wagner-Napokon
Bartók György szerzői estje a Fugában


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés